14.8. 2013 6:00

Sedačky a vankúše, ktoré si zamilujete

14.8. 2013 6:00

Sedačky a vankúše, ktoré si zamilujete

Pri zariaďovaní obývacej izby nás zmietajú rôzne pocity. Máme miestnosť ponoriť do živých farieb, aby v nej bolo živo, alebo sa máme radšej rozhodnúť pre neutrálnu paletu, ktorú budeme nevšedne akcentovať? Nájsť rovnováhu medzi jednotlivými odtieňmi býva náročné, ale nie vtedy, keď na jednoduchú sedačku umiestnime pestrofarebné dekoratívne vankúše.

Sedačky a vankúše, ktoré si zamilujete

Zmena je život
Trh s doplnkami do domácnosti je plný rôznych vzorov, materiálov a farebných kombinácií. Ak sa nechceme zbytočne popáliť, porozhliadneme sa, aké máme možnosti a uprednostníme najvýhodnejšie riešenie. Kým sedačka zostáva roky na svojom miesta, tak vankúše meníme z času na čas, podľa aktuálnej nálady. Prostredníctvom nich môžeme sedačke pripísať nový výraz.

Biela sedačka
Povedzme, že biela sedačka predstavuje maliarske plátno, ktoré na sebe „znesie" všetky farebné odtiene. Predstavme si, že umiestnenie vankúšov nielen najrôznejších farieb, ale aj tvarov a veľkostí, je otázka hry podporujúcej našu tvorivosť. No nemali by sme chuť sa zaraz premeniť na šikovných dekoratérov? Zariaďovanie domácnosti potom nebude vôbec až také ťažké.

Sedačky a vankúše, ktoré si zamilujete
Vkusné riešenie
Ako sme sa mali možnosť presvedčiť pri šatstve a budovaní vlastného imidžu, nič nie je neskombinovateľné. Chladné odtiene môžeme mixovať s teplými, krikľavé farby s pastelovými. Mali by sme mať na pamäti, že sedačka tvorí stredobod pozornosti a tomu by sme mali podriadiť aj jej vzhľad. Netypická voľba dekoratívnych vankúšov jej zaručí atraktívny look.

Pre väčšie pohodlie
Keď sa prizrieme bližšie, zistíme, že nevinne vyzerajúce vankúše majú nad sedačkou moc. To, ako vyznie jej hmota a do akej miery sa prejaví jej charakter, majú pod patronátom najmä oni. Okrem dekoratívnej funkcie, sa podieľajú aj na našom pohodlí, respektíve vylepšujú to, čo nedotiahli do dokonalosti dizajnéri. Nezabudnime vankúše občas vyprášiť a oprať v ruke či pračke.

Zdroj: katarína  
14.8. 2013 6:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44