5.4. 2016 7:00

Sedačka: Tá istá, a predsa iná

5.4. 2016 7:00

Sedačka: Tá istá, a predsa iná

Sedačka medzi štyrmi stenami miestnosti môže po čase pôsobiť nudným dojmom. Uvažovať nad výmenou je však škoda, najmä ak stále slúži svojmu účelu. Osvieženie si však zaslúži a aj vy sa budete cítiť o niečo príjemnejšie.
Sedačka: Tá istá, a predsa iná
Nielen sedačka
Je síce ústredným motívom obývačky, ale samotnú sedačku vždy vnímame aj v rámci vzťahov s jej okolím. Sedačka preto môže ostať niekedy úplne bez zmeny, ale na jej celkový dojem vie zapôsobiť aj zmena okolia, ktorá sa jej bezprostredne dotýka. Skúste to živými rastlinami. Nikdy takéto oživenie neoľutujete. Kvety samy o sebe prinesú do izby zmenu. Napríklad padavé listy dotýkajúce sa sedačky, vytvoria atraktívny kútik, v ktorom sa budete cítiť ako v objatí prírody.

Pohodové svetlo
Jeden luster v obývačke už málokomu stačí. Preto je fajn zadovážiť si bočnú lampu, ktorá zasiahne aj do priestoru sedačky. Ak si poviete, že to je málo, uvidíte ako sa budete na miestnosť inak pozerať. Či už stojaci, alebo z previsu, nový zdroj svetla sa vám určite hodí k sedačke. Nielen na lepšie čítanie počas večerov, ale iné svetlo vie do veľkej miery zmeniť aj farebný váľandy. No a to už je skoro ako investovať do novej.

Sedačka: Tá istá, a predsa iná
Zdroj: Picasa

Zmena kontrastov
Sedačka úplne ožije, ak ju ozdobíte prenosnými malými vankúšmi. Môžu ladiť s ostatnými farbami v miestnosti, alebo naopak, pustiť sa do ostrého kontrastu. Výber je len na vás a na veľkosti zmeny, akú si želáte. Aj v moderných obývačkách v súčasnosti vedú orientálne dečky a vankúše. Skvele zapadnú do sedačky a úplne oživia aj jednofarebné kúsky už s trochu vyblednutým vizuálom.

Nové čalúnenie
Je to jedna z drahších zmien, ale niekedy nemusí byť tak drastická. Nové čalúnenie môžete dať napríklad na opierky na rukách, alebo len na čas sedačky. Ušetríte financie, prekryjete najviac používané časti a dokonale oživíte to, čo máte už okukané. Zabijete tak jednou ranou viac otáznikov.

Sedačka: Tá istá, a predsa iná

Hebké kožušiny
Sú trendy hlavne na kožených sedačkách. V lete aj v zime nielen zaujmú, ale sú aj príjemné na sedenie. Nebudete pociťovať chlad, ani sa príliš potiť na koži. Tu sa preto neoplatí šetriť. Pekne huňaté a kvalitné kožušiny dlho vydržia a šmrnc dodajú nielen sedačke, ale celej obývačke.

Zdroj: marcos
5.4. 2016 7:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44