9.1. 2021 18:00

Výhody bývania single a ako vytvoriť okolo seba dokonalý priestor

9.1. 18:00

Výhody bývania single a ako vytvoriť okolo seba dokonalý priestor

Foto: decoist.com

Deň nemusí byť nudný, večery smutné a rána osamelé. Stačí si bývanie zariadiť podľa vzorca, ktorý vám budú závidieť všetci zadaní. Život v štýle single má svoje praktické aj estetické prednosti.

Stavte na výbavu najmenej náročnú na údržbu. Najľahšie sa udržiava napríklad vinyl a linoleum. Na podlahy určite patria aj malé koberce. Zachytávajú prachové častice, vďaka čomu na podlahe bude menej chuchvalcov. Prach vysajete z textílií raz-dvakrát do týždňa. Pozor na jednofarebnú, tmavú a lesklú dlažbu. Uvidíte aj drobnú smietku. Ak dlažba, tak svetlá či vzorovaná.

Doplnky pre seba

Sú alfou a omegou bytu samotára. Doma vás nečaká partner, deti ani rodičia, iba tiché prázdno štyroch stien. To potrebujete vyplniť pozitívnou atmosférou. Vecami, na ktoré zadaní zväčša nemajú priestor ani pochopenie. Radíme sem vínotéky, humidory na kvalitné cigary, exkluzívne boxy na farebné pastelky, ozdobné a drevené stojany na víno. V priestore, kde majú bežné rodiny nemého sluhu, alebo kútik pre deti, vy osadíte umenie. Poslúžia aj bonsaje, kráľovná kvetín japonská kamélia, gardénia jazmínová či cyklámen. Značne náročné na pestovanie, ale luxusne krásne. Iba single ľudia majú zväčša čas a možnosti venovať sa im naplno a potešiť sa ich čarom.

Single bývanie môže byť štýlové.
Single bývanie môže byť štýlové.
Zdroj: centsationalgirl.com

Kúpeľňa bez bariér

Človek bývajúci sám nepotrebuje riešiť, kde dá uteráky pre členov rodiny ani skrinky s ich hygienickými potrebami. Tak môže dodržať v kúpeľni základný parameter pohody. Vzdialenosť akejkoľvek steny a prekážky od záchodovej misy má byť minimálne 15 až 20 centimetrov. Výnimkou je stojan na odkladanie novín alebo kníh. Keďže máte viac miesta pre seba, je vhodné premýšľať aj o inštalácii bidetu či dokonca pisoára.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
9.1. 2021 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44