13.1. 2020 15:00

Retro domácnosť má stále svoje kúzlo - páči sa vám tento byt?

13.1. 15:00

Retro domácnosť má stále svoje kúzlo - páči sa vám tento byt?

Foto: Robo Hubač

Naše sympatie si majiteľ získal tým, že si nevybral ľahšiu cestu – vyhodiť a kúpiť nové, ale opravil a zachoval to, čo kedysi k bytu patrilo.

Nadšenie pre interiérový dizajn Petra Suchtára celkom chytilo za srdce a pretavil ho vždy všade, kde doteraz býval. Pri hľadaní vhodného zariadenia do tohto bytu po nociach lovil originálne kúsky na internete. Najskôr kúpil orientálne koberce a retro nábytok, neskôr k nim pribudla kuchynská linka, posteľ a sedačka.

Retro domácnosť má stále svoje čaro.
Retro domácnosť má stále svoje čaro.
Zdroj: Robo Hubač

Z krčmy do bytu

Ostatné, si urobil sám alebo lacno pozháňal. Z krčmy, zo školy, niečo objavil v bazároch alebo dostal od rodiny. Veľmi zaujímavá kombinácia moderného a retro nábytku vnáša do bytu punc originality a zaslúži si obdiv a uznanie. Napokon, aj to je jeden z dôvodov, prečo je tento byt taký zaujímavý.

Karafiát za vysvedčenie

Byt zútulňujú doplnky a dekorácie. „Každý, kto sem príde, si tu nájde niečo, čo mali jeho rodičia či starí rodičia alebo čo už videli, s čím sa hrali a preto im to je blízke,“ s úsmevom nám prezradil sympatický majiteľ, ktorému tiež školské lavice, počítadlo či karafiáty pre učiteľky pri odovzdávaní vysvedčenia pripomínajú detstvo. Pokračovanie na 2. strane.

Viac fotografií tohto bytu nájdete v našej galérii.

Retro byty majú stále svoj šmrnc
Retro byty majú stále svoj šmrnc
Zdroj: Robo Hubač
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
13.1. 2020 15:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44