18.2. 2021 21:00

Rekonštruujete kúpeľňu bez okna? Vneste do nej svetlo pomocou luxferov

18.2. 21:00

Rekonštruujete kúpeľňu bez okna? Vneste do nej svetlo pomocou luxferov

Foto: pinterest/vk.com

Túžite po kúpeľni s denným svetlom? Ako priblížiť kúpeľňu k oknu, keď je umiestnená v strede dispozície? Odpoveďou sú sklenené tvárnice tzv. luxfery. Vďaka nim budete mať v kúpeľni toľko svetla, že v nej môžete pestovať izbové rastliny.

Moderné tvárnice

V minulosti sa sklenené tvárnice používali najmä v exteriéri. V kombinácii s betónom z nich stavali pevné steny, ktoré prepúšťali svetlo na schodiská, boli súčasťou priemyselných budov. Moderné sklenené tvárnice sa však poriadne zmenili, pokiaľ ide o veľkosť, tvar, farbu i vlastnosti. Teraz už nič nestojí v ceste, aby ste ich použili na vymurovanie priečky v kúpeľni a užívali si výhody svetla v miestnosti. Technické luxfery sú hrubšie a fungujú aj ako tepelná a zvuková izolácia, dokonca sú i protipožiarne alebo nepriestrelné.

Rôzne veľkosti a farby

Sklenené tvárnice majú rôzne rozmery. Okrem základného 19x19x8 cm bez problémov zoženiete polovičnú i väčšie ako sú 24x24x8, 30x30x10, 33x33x10 a dokonca 42x42x12 cm. Sortiment dopĺňajú oblúkové, zakončovacie a rohové kusy a vetracie okienka. Aj keď je pravda, že najviac svetla prepustia číre a hladké luxfery (až 77 %), oveľa krajšiu atmosféru a mieru intimity získate s matnými, vzorovanými alebo farebnými. Najčastejšie ide o vzor v podobe vlniek, kvapieky a rastrov, ktoré sú umiestnené z vnútornej strany. Je to preto, aby údržba nebola komplikovaná. Z farieb môžete siahnuť napríklad po modrej, zelenej, ružovej, žltej, sivej, hnedej… Novinkou sú metalické tvárnice, ktoré majú bočnú stranu nastriekanú strieborným zrkadlovým lakom.

autor:  Radomír
18.2. 2021 21:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44