27.9. 2020 18:00

Rekonštrukcia: Čo môžete urobiť sami a čo nechajte na odborníkov

27.9. 2020 18:00

Rekonštrukcia: Čo môžete urobiť sami a čo nechajte na odborníkov

Foto: Profimedia.sk

Nie je nič nezvyčajné, že mnohí sa s veľkým odhodlaním a chuťou sami pustia do rozsiahlej rekonštrukcie. Veď na internete nájdete návod na čokoľvek. Niektoré remeselné práce však vyžadujú vedomosti a skúsenosti. Ktoré rekonštrukčné práce môžete urobiť sami a na ktoré radšej zavolajte odborníkov?

Drobné práce v interiéri

Typická práca, ktorá je vhodná aj pre začiatočníka a môžete na nej ušetriť, je maľovanie stien. Tu nehrozí bezpečnostné riziko ani závažné chyby, nepotrebujete drahé ani špecializované vybavenie, tak smelo do toho. Aj nahodiť nové omietky je pomerne jednoduché. Pred začatím prác si preštudujte postupy, ktoré vysvetľujú správnu techniku, aby ste sa vyhli chybám.

Kozmetické úpravy

S rekonštrukciou súvisia rôzne jednoduché činnosti s veľkým efektom. Zvládne ich každý trochu šikovný človek. Napríklad nový náter skriniek, výmena kľučiek na dverách a linke, výmena krytov zásuviek. Šikovní domáci majstri sa môžu pustiť do kladenia obkladov a dlažby. Dôležitá je kvalita vypracovania, lebo amatérska práca môže znehodnotiť drahý materiál.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
27.9. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44