15.8. 2018 10:00

Rady, ktoré žiadny dizajnér neporadí zadarmo: Ale vám sa zídu!

15.8. 2018 10:00

Rady, ktoré žiadny dizajnér neporadí zadarmo: Ale vám sa zídu!

Sú maličkosti, detaily a tipy, ktoré vedia veľmi rýchlo a jednoducho zmeniť prostredie bytu.

Rady, ktoré žiadny dizajnér neporadí zadarmo: Ale vám sa zídu!

A dizajnéri to dobre vedia, pričom si za svoje znalosti nechajú dobre zaplatiť. Ak chcete ušetriť a využiť dobre mienené tipy, čítajte ďalej.

Zdôraznený gauč
Gauč v obývačke je impozantným kusom nábytku a otázkou je, ako ho dekorovať. Aby bol pekný, zaujal a vankúše na ňom nepôsobili rozhádzane, ale ako súčasť imidžu. A práve tu prichádza odhalenie. Použite dva veľké vankúše s odvážnym vzorom a k nim menšie plnofarebné vankúše. Na gauč už potom stačí na vyváženie jeden bedrový vankúš s neutrálnym vzorom a v jemnej farbe pre doladenie. Sedačka bude dokonale zladená aj atraktívna.

Najmenej využitý priestor v domácnosti: Prehliadame ho a pritom ponúka toľko miesta!

Správne umiestnenie umeleckých diel
Ani drahé a pekné umelecké dielo nemusí vyniknúť, ak ho zle umiestnite. Mnoho ľudí má obrazy alebo fotografie príliš vysoko nad nábytkom. Dobrá rada nad zlato znie: najlepšie je zavesiť obraz od 7,5 až po 20 centimetrov nad sedačkou, alebo skrinkou. Vyššie už umenie nevyzerá dobre. Najmä nie v obývačke.

Rady, ktoré žiadny dizajnér neporadí zadarmo: Ale vám sa zídu!

Netradičné ozdoby na stene: Skúsili by ste takéto zostavy?

Lepšie usporiadanie kníh

Milujete knihy, ale trochu vás desí preplnená knižnica? Uložte knihy tak, aby 60 % z nich bolo vertikálne a 40 % horizontálne. Dosiahnete tak spontánnosť, hravosť a priestor nebude ubitý. Prázdne miesta môžete vyplniť dekoračnými predmetmi, alebo nechať voľné. Izba tak ostane dýchať.

Najčastejšie chyby pri zariaďovaní domácnosti: Poradíme vám, ako ich odstrániť

Držte sa ideálnej farebnej schémy
Viac farieb v byte je potrebné zladiť. A najlepšie je, ak budete pracovať so schémou nielen jednoliatych a podobných farieb, ale pravý šmrnc interiéru dodajú kontrasty. Nakombinovať ich však treba opatrne. Ak budete postupovať podľa vzorca 60 % farby v dominantnom odtieni a 30 % v sekundárnej, 10 % necháte na ďalší farebný akcent, tak bude izba krásne a harmonicky zladená. Bez ohľadu na to, či tými desiatimi percentami budete kontrastovať, alebo ladiť.

Rady, ktoré žiadny dizajnér neporadí zadarmo: Ale vám sa zídu!


Zlepšite si výhľad

Zaujímavým zlepšením, najmä pre veľké okná a priestory s krásnym výhľadom, je tmavý náter na vnútorných lištách okna. Je to akoby ste si v stene vymaľovali obrázok a nie pohľad z okna.

Malý byt s tajnou spálňou: Tomu sa povie 34 m² využitých naplno!

Konferenčný stolík a jeho zásady
Pri výbere je nutné zohľadniť aj priestory, nielen estetiku. Ideálny k pohovke bude, ak tvorí jednu tretinu jej veľkosti a ak je umiestnený minimálne 45 centimetrov od sedačky. To je vhodná vzdialenosť na to, aby sa dalo pohodlne sadnúť, stolík nezavadzal, ale nebol ani príliš vzdialený, ak naň budete chcieť siahnuť napríklad po oriešky.

V galérii pod článkom nájdete viacero zaujímavých interiérov. Nájdete medzi nimi vašu srdcovku? 

Zdroj: marcos
15.8. 2018 10:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44