4.1. 2019 8:00

Radiátor ničí vzhľad vášho útulného interiéru: Takto ho štýlovo zamaskujete

4.1. 2019 8:00

Radiátor ničí vzhľad vášho útulného interiéru: Takto ho štýlovo zamaskujete

Nie vždy je nutné, meniť spôsob vykurovania a investovať do alternatív radiátorov. Stačí ich štýlovo zamaskovať a my máme inšpirácií viac než dosť!

Radiátor ničí vzhľad vášho útulného interiéru: Takto ho štýlovo zamaskujete

Hoci dnes si už môžete zvoliť iný spôsob vykurovania, vo väčšine domácností patria radiátory do povinnej výbavy. A pravdou je, že vo väčšine prípadov nie sú veľmi atraktívne. Ak nechcete investovať do ich výmeny, máte len jednu možnosť - štýlovo ich zamaskovať. Interiér tak získa elegantnejší a útulnejší vzhľad.

Prekážajú a práši sa do nich

Okrem vzhľadu je nevýhodou radiátorov ich „schopnosť" priťahovať a zachytávať prach a pavučiny. Kvôli tesnej montáži na stene, ale aj komplikovanému tvaru nie je jednoduché, vyčistiť ich. Často nás limitujú pri zariaďovaní interiéru, kvôli prúdeniu tepla sa na ne nedá nič položiť. Ak sa vám na radiátory zle pozerá, máme pre vás niekoľko typov, ako ich zatraktívniť.

Ostatní práve čítajú: Existuje dekorácia, ktorá vám pritiahne do bytu pozitívnu energiu: Je to táto vec

Dizajnové kryty

Najľahšou možnosťou je osadiť na radiátor pekný kryt. Použiť môžete rôzne materiály, no nezabúdajte na to, že kryt musí odolať vysokým teplotám a nesmie brániť prestupu tepla. Asi najviac sa osvedčilo drevo a kov.

Radiátor ničí vzhľad vášho útulného interiéru: Takto ho štýlovo zamaskujete

 

Nemenej dôležité je, aby sa kryt dal ľahko zložiť kvôli čisteniu a prípadnému odvzdušneniu radiátora. Kryty môžu mať rôzne tvary a dizajn, no nemali by pôsobiť príliš mohutne. Niekedy stačí naozaj len pár mriežok alebo perforovaných profilov a neestetický radiátor „zmizne".

Falošná skrinka

Kryt na radiátor môže mať podobu falošnej skrinky, ktorá dizajnovo ladí s nábytkom v miestnosti. Pokojne môže presahovať plochu radiátora a ak do neho zakomponujete dvierka, získate úložný priestor. Kryt môže mať tiež podobu štýlových otvorených políc na uloženie kníh a dekorácií.

Ostatní práve čítajú: Zelený hit do domácnosti: Zamilujte sa do kokedamy - rastliny na nitke!

Lavička na čítanie

Radiátor môžete premeniť na štýlové sedenie v okne. Kombinácia vyhrievanej lavičky a skvelého výhľadu je na nezaplatenie. Konštrukcia však musí byť dostatočne pevná a nesmie sa priamo dotýkať radiátora. Toto riešenie určite nepoteší len deti, ale aj dospelých. Len si predstavte, ako si na lavičke čítate alebo pijete svoju rannú šálku kávy či čaju.

Radiátor ničí vzhľad vášho útulného interiéru: Takto ho štýlovo zamaskujete

 

Žalúzie a závesy

Jemná látka alebo lamelové žalúzie urobia podobnú službu ako montovaný kryt. A ich inštalácia je oveľa jednoduchšia. Stačí ich upevniť na parapetnú dosku pomocou suchého zipsu alebo háčikov. Jedinou podmienkou je, aby parapetná doska dostatočne prečnievala pred radiátor.

Ostatní práve čítajú: V tejto krajine je najdokonalejší dizajn a architektonické skvosty: Už ste tam boli?

Natrite ho

Ďalšou možnosťou ako „poľudštiť" nevzhľadný radiátor je náter vo farbe steny. Použiť môžete aj zlatú alebo striebornú farbu. Na plochý radiátor môžete nalepiť zaujímavú tapetu alebo fotografiu. Rebrový radiátor sa zmení na umelecké dielo v štýle pop-art, keď pomocou odlišných náterov na článkoch vytvoríte zaujímavý vzor.

O tom, že radiátor môže naďalej plniť svoju funkciu, ale zároveň esteticky ladiť s interiérom, sa presvedčte v našej GALÉRII.

Zdroj: radomír
4.1. 2019 8:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44