1.4. 2020 15:00

Prvá detská izba: Vytvorte v nej tú správnu atmosféru

1.4. 2020 15:00

Prvá detská izba: Vytvorte v nej tú správnu atmosféru

Mnohí z vás to už poznajú, a ktorí nie, vžite sa do najradostnejších pocitov rodičov, keď si po dlhom očakávaní prinášajú v náručí domov svoju prvú ratolesť. A veríme, že sa na túto chvíľu poriadne pripravili. Záujem srdečne privítať dieťatko na tomto svete má aj prvá izbička.

Sme doma

Veru, teraz by už bolo veľmi neskoro premýšľať a rýchlo dorábať úpravy v jeho detskej izbičke. Asi nikomu z nás nenapadne privítať drobčeka vo výrazných sýtych farebných odtieňoch, pretože ako ono vnesie jemného ducha do rodiny, bolo by v nesúlade s jeho vstupom do života ho hneď preniesť imaginárne prinajmenšom do dospievania. Dieťa musí cítiť z miestnosti oázu istoty, pokoja a harmónie. A o to sa postarajú najmä jemné tóny.

Detská izba
Zdroj: archív

Výber farieb

Farebnosť stien sa ponesie nasledujúce roky výlučne v pastelovej farebnej palete, predovšetkým žltkastej, ružovej či bledomodrej. Málokto si v tomto prípade zvolí výlučne bielu alebo najsvetlejší odtieň hnedej. Nevyhýbame sa však podvedome ani krémovej či jemne hráškovej. V prípade, že postieľku po niekom nezdedíme, vyberáme jej farbu v súlade so zamýšľaným konceptom miestnosti. Ak je nová, máme uľahčený výber, darovanú môžeme ľubovolne premaľovať.

Zdroj: katarína  
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
1.4. 2020 15:00
Diskusia  ()
Diskusia
44