13.4. 2020 12:00

Pripravte balkón na letnú sezónu - základom je kvalitná podlaha

13.4. 12:00

Pripravte balkón na letnú sezónu - základom je kvalitná podlaha

Foto: Shutterstock

Balkón spríjemňuje bývanie v paneláku. V letných mesiacoch na ňom môžete tráviť veľa času až sa doslova stane ďalšou obytnou miestnosťou. Vďaka nemu ste vo väčšom kontakte s prírodou i bez toho, aby ste opustili byt. A to je dnes, keď mnohí musia absolvovať povinnú karanténu, na nezaplatenie.

Podlaha je dôležitá

Na úpravu podlahy balkóna môžete zvoliť rôzne druhy materiálov. Klasikou sú keramické dlaždice, ktoré predstavujú finančne dostupné riešenie s dlhou životnosťou a jednoduchou údržbou. Na balkón patria exteriérové dlaždice, ktoré majú vysokú odolnosť, sú mrazuvzdorné a protišmykové. Pri výbere siahnite po väčšom formáte a svetlejších odtieňoch, pretože tmavé dlaždice sa v horúcom lete dokážu poriadne rozpáliť.

Drevenú podlahu treba pravidelne ošetrovať, aby si zachovala krásu a odolnosť
Drevenú podlahu treba pravidelne ošetrovať, aby si zachovala krásu a odolnosť
Zdroj: SHUTTERSTOCK

Drevená so štýlom

Drevená podlaha je príjemnejšia na pohľad i dotyk a pri správnej údržbe a impregnácii vydrží dlhé roky. Odporúča sa naolejovať ju aspoň raz ročne, ideálne 2x - na jar a na jeseň. Drevo drží teplo, ale neprehrieva sa. V porovnaní s keramickou dlažbou je drevená podlaha drahšia. Na výber máte domáce i exotickejšie dreviny, napríklad bangkirai, massaranduba, ipe a cumaru, ktoré vydržia naozaj veľa. Na balkóny sa však používa i drevo z európskych oblastí (červený smrek, borovica, céder, dub a agát) s termickou úpravou. Pôsobením vysokej teploty, pary a vody sa zmení bunková štruktúra dreva, čím získa tvarovú stálosť a vysokú odolnosť voči vrtochom počasia.

autor:  Radomír
13.4. 2020 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44