26.1. 2020 6:00

Pri zariaďovaní kuchyne sa riaďte týmito 9 princípmi, inak to časom oľutujete!

26.1. 6:00

Pri zariaďovaní kuchyne sa riaďte týmito 9 princípmi, inak to časom oľutujete!

Pri návrhu svojho bývania by ste rozhodne mali dbať na základné pravidlá feng šuej, pretože kuchyňa je veľmi dôležitou súčasťou domova, a slúži na podporu vášho zdravia a príjemného pocitu zo života. Zdá sa vám to ako banalita? Veru nie je, my vás presvedčíme!

Správne miesto

Umenie feng šuej dbá mimoriadne na to, v akej časti domu resp. stavby sa vaša kuchyňa nachádza. Dôležitý je tiež zvolený dizajn, pretože kuchyňa patrí medzi tri najdôležitejšie miestnosti v byte - spolu s kúpeľňou a so spálňou tvoria tzv. feng šuej trojicu.

Správna farba

Aké farby voliť? Nemusíte sa riadiť presne predpísaným zoznamom farieb - naopak, nech zvolíte akúkoľvek farbu, musí s vami ladiť, inak bude pobyt v kuchyni rušivý. 

Správna priorita

Kuchyňa má v dome či v byte vysokú prioritu. Pripravujeme v nej jedlo, preto je jej úlohou vyživovať nás a podporovať život. Kuchyňa je tiež symbolom bohatstva a prosperity, takže správne prúdenie energie je mimoriadne dôležité. Kuchyňa sa podľa feng šuej priamo spája so zdravotným stavom obyvateľov i s ich psychickým rozpoložením.

Pri zariaďovaní kuchyne sa riaďte týmito 9 princípmi, inak to časom oľutujete!
Zdroj: thespruce.com

 

Ak máte možnosť navrhovať si vlastnú kuchyňu, doprajte jej miesto. V prípade, že máte len málo priestoru, nechajte si poradiť, ako získať dostatok miesta pre všetky pomôcky i ako vytvoriť priestor na prácu. Farby i zvolené tvary sú v tomto prípade mimoriadne dôležité.

Správna otázka

Spôsob ako spoznať, že v priestore skutočne prúdi dobrá energia, je jednoduchý. Prosto si položte otázku, či v nej máte dobrý pocit. Ak áno, vyhrali ste - tento priestor je určený pre vás. Pokračovanie na 2. strane.

Kuchynské zásady si môžete pozrieť aj v našej galérii.

Zdroj: agáta
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
26.1. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44