17.1. 2021 15:00

Prerobte detskú izbu na izbu hodnú školáka: Dokážete to rýchlo a lacno

17.1. 15:00

Prerobte detskú izbu na izbu hodnú školáka: Dokážete to rýchlo a lacno

Foto: homedesignlover.com

Poradíme vám, ako upraviť dizajn detskej izby, aby sa z neho stala študovňa.

Kuchynský stôl je bezpochyby centrom domova, ale určite nie je najlepším miestom na písanie domácich úloh. Možno vám vyhovuje, že máte dieťa počas varenia pod kontrolou a pomôžete mu s prípravou do školy. Pre malého študenta to však nie je vhodné. Čulý ruch v domácnosti dieťa vyrušuje, nedokáže sa sústrediť a pracuje menej precízne než vo vlastnej izbe. Poradíme vám, ako upraviť dizajn detskej izby, aby sa z neho stala študovňa.

Učenie = mučenie?

Deti zväčša na učenie nemajú vyhradenú špeciálnu miestnosť. Do detskej izbičky plnej farieb, hračiek a obrázkov na stenách jedného dňa pribudne školská taška a učebnice a z roztopašného dieťaťa sa musí stať zodpovedný školák. K úspešnému prerodu však môže prispieť prostredie, ktoré ho obklopuje. Úplne ideálne by bolo ponechať školákovi detskú izbu ako útočisko a vytvoriť mu samostatnú študovňu.

Zmeňte detskú izbu na študentskú.
Zmeňte detskú izbu na študentskú.
Zdroj: archív

Detská izba vs. študovňa

Ak máte veľký byt alebo dom, vytvoriť školákovi študovňu sa zdá jednoduché. Ale ani v menšom byte to nie je nereálne - miestnosť alebo študijný kút situujte do pokojnej časti domácnosti, ďaleko od obývacej izby s televízorom či práčovne. Pri pretváraní detskej izby využite priestor maximálne, myslite do budúcnosti. Kým spočiatku stačí stôl a stolička, neskôr bude dieťa potrebovať počítač, tlačiareň, pripojenie na internet. Nezabudnite v izbe vytvoriť zónu oddychu, ktorú môžu tvoriť pohodlné vaky alebo vankúše.

17.1. 2021 15:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44