1.12. 2022 17:00

Premena staršieho domu prekvapí: Aha, ako si dorobili terasu!

1.12. 2022 17:00

Premena staršieho domu prekvapí: Aha, ako si dorobili terasu!

Foto: chrislovesjulia.com

Majitelia tohto rodinného domu sa doslova hecli. Krásnu nehnuteľnosť kompletne zrenovovali a pozrite, čo dokázali zvonka.

Majitelia Chris a Julia každý krok svojej premeny zachytili na blogu chrislovesjulia.com. Okrem interiéru ukázali aj práce zvonku a tie rozhodne inšpirujú. Na starom dome, ktorý vynikal ostrými strieškami, si dokázali vytvoriť priestrannú terasu.

Táto zmena nebola plánovaná, ale postupné práce ukázali, že prístavba sa musí strhnúť. Predošlé neprofesionálne postupy spôsobili, že sa táto časť odťahovala od domu a spôsobovala zatekanie. Noví majitelia sa chopili šance a keď sa už búralo, urobili rázne rozhodnutie.

Nad prístavbou, v ktorej po renovácii urobili jedálenskú časť, si nechali urobiť veľkú terasu. Predtým nevyužívaná a najmä problémová strecha sa zarovnala, upravila a ohraničila na mieru robeným zábradlím. Čierna konštrukcia odkazuje na plot okolo pozemku, čím sa zjednocuje dojem z nehnuteľnosti.

Starý dom má po rekonštrukcii modernú priestrannú terasu.
Starý dom má po rekonštrukcii modernú priestrannú terasu.
Zdroj: chrislovesjulia.com

Panely z tvrdeného skla zabezpečujú voľný výhľad, a tak si rodina môže dom užívať ešte viac ako doteraz. Časom pribudne nábytok a z terasy je miesto na ďalšie trávenie voľného času. Ako Julia dodala, išlo o náročnú premenu, ktorá zhltla množstvo času, financií aj energie. S výsledkom sú však maximálne spokojní a cena ich domu výrazne stúpla.

Viac detailov v galérii >>>

autor:  Gabi
1.12. 2022 17:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy