26.4. 2018 20:00

Premena interiéru podľa interiérovej dizajnérky: Pozrite si rozdiel PRED a PO

26.4. 2018 20:00

Premena interiéru podľa interiérovej dizajnérky: Pozrite si rozdiel PRED a PO

Foto: autorka

Interiérová dizajnérka Jasna Opavská sa rozhodla dať interiéru nový šat. S premenou sa naozaj pohrala. Veď posúďte sami.

Pravidelne sledujem vašu rubriku o premenách interiérov a vždy ma udivuje, aký neskutočný rozdiel je medzi fotkami pred a po. Čerpám inšpiráciu z vašich skvelých nápadov a niektoré som už použila aj v našom dome. Ale pri obývačke s jedálňou som ostala bezradná. Dúfam, že sa šťastie usmeje aj na mňa a budem v ďalšom Šarme obdivovať pravé fotky pred a po z našej obývačky – napísala nám pred pár týždňami čitateľka Anna z Košíc a my sme sa po prezretí fotografií interiéru, ktoré nám zaslala, rozhodli potešiť ju.

Zachovať útulnosť

V jej prípade ide o zmenu pomerne veľkej obývačky s rozmermi šesť krát päť metrov. Nielen zariaďovanie malých priestorov má svoje úskalia. Pri väčších plochách treba dbať na to, aby priestor nepôsobil neútulne a rozhádzane. Jednotlivé zóny obývanej plochy majú plynule nadväzovať a vytvárať celok. Preto som stropný preklad predĺžila a zapojila do TV zostavy. Pridaná sivá plocha vyrobená zo sadrokartónu vytvorila s prekladom pekný rám, do ktorého som doplnila knižnicu a skrinky pod televízor a okno.

Premena interiéru podľa interiérovej dizajnérky: Pozrite si rozdiel PRED a PO
Zdroj: autorka

Do sadrokartónu som dala aj bodové svetlá, a tak miestnosť okrem základných stropných svietidiel a stojacej lampy dostala ďalšiu možnosť jemného náladového nasvietenia. Veľmi dôležitým prvkom každého dobre navrhnutého interiéru sú totiž viaceré zdroje svetla, ktoré umožňujú rôzne úrovne nasvietenia. Pohodlná veľká sedačka je orientovaná tak, aby poskytovala dobrý výhľad na televízor, ale aj na kozub. Strohosť modernej sedacej zostavy zjemňuje sedacie kreslo s oblými tvarmi. Tie sa priam pýtali aj na iných zariaďovacích prvkoch, keďže je už existujúci kozub výrazne oblý. Preto som zvolila okrúhly konferenčný stolík, jedálenský stôl a stoličky. Svietidlá sú oblé tiež. Celý interiér oživili izbové rastliny a z veľkej a neútulnej obývačky sa vykľula nádherná priestranná, no útulná izba.

26.4. 2018 20:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44