31.5. 19:30

Premena bežného bytu na niečo viac: Stačí pár zmien a môžete mať...

Tehlová stena je typickým a výrazným prvkom loftového bývania.
Tehlová stena je typickým a výrazným prvkom loftového bývania.
Zdroj: historiskahem.se

Tehlová stena

Lofty sú výsledkom zobytnenia priemyselných budov, preto v nich nechýbajú odhalené tehlové steny. V prípade, že bývate v tehlovom dome, môžete odstrániť omietku a máte to. Existujú tiež obklady z tehál, s ktorými vytvoríte autentický výsledok. Okrem tehlových stien sa v loftoch objavujú i betónové, ktoré umocňujú priemyselný dojem. V paneláku je riešením betónová stierka.

Mix nábytku

Pre loftové bývanie je typický mix nábytku z rôznych štýlov, preto sa nemusíte báť ani vo svojom byte skombinovať sedačku so stolíkom z paliet alebo vintage kreslo s kovovou skrinkou, k jedálenskému stolu prisuňte stoličky rôznych tvarov a farieb. Kombinujte nové a dizajnové kúsky so starými, ktoré ste objavili na blšákoch či v bazároch.

Skombinujte spolu nové so starým, nábytok z obchodu i z bazáru.
Skombinujte spolu nové so starým, nábytok z obchodu i z bazáru.
Zdroj: pexels.com

Umenie na stenách

Otvorený priestor s vysokými stropmi v lofte vypĺňajú rozmerné obrazy. Aj vo vašom interiéri preto nesmie chýbať umenie, ktoré zdôrazní jeho krásu. Pokojne mu venujte jednu celú stenu v každej miestnosti. Prezentovať môžete rôzne typy umeleckých diel - od reprodukcií po originály, miešajte štýly i rámy. Rovnako dobre vyzerá knižnica plná kníh od podlahy po strop.

autor:  Radomir
31.5. 2021 19:30
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy