26.6. 2022 18:00

Predtým pivnica a teraz! Skvelá prerábka v rodinnom dome, čo inšpiruje

26.6. 2022 18:00

Predtým pivnica a teraz! Skvelá prerábka v rodinnom dome, čo inšpiruje

Foto: Stana Topolská

V dome, ktorý manželia kúpili, sa nachádza aj veľká pivnica s rozlohou 70 m². Predchádzajúci majiteľ využíval celý pivničný priestor ako skladisko a aj noví majitelia sem spočiatku odnášali všetky nepotrebné veci. No rozhodli sa to zmeniť.

Kto tu býva: Marek s manželkou a 2 deťmi býva v rodinnom dome v Rači. Obaja sú pracovne vyťažení, navyše do rodiny nedávno pribudlo bábätko, a preto sa radšej s netradičnou premenou obrátili na skúseného dizajnéra.

Michal Skrak, dizajnér Ateliér Skrak, spol. s r. o.: „Prvýkrát som navrhoval pivnicu, čo by nebol až taký problém, ak by slúžila na jeden účel – napríklad ako dielňa, ale túto chceli majitelia využívať na toľko funkcií! Priznám sa, že mi to dalo trochu zabrať, navyše ma brzdil rozpočet, ktorý sme po dohode s majiteľmi museli navýšiť o tretinu. Keď sa mi však podarilo všetko v hlave usporiadať a navrhnúť, veľmi som sa tešil na konečný výsledok. Cítil som, že vznikne originálny priestor, ktorý sa bude páčiť aj majiteľom.“

Z jednej dve

Michal najskôr rozdelil pivnicu pomocou priečok a skríň vyrobených na mieru na 2 zóny – obývaciu na leňošenie a aktívnu s wellnessom. Do prvej umiestnil rozkladací gauč, využiteľný aj na prípadné prespanie hostí, televízor a malú kuchynku s barom, kde si môžu niečo malé navariť.

Zdroj: Daniela Mýtna
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
26.6. 2022 18:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy