16.12. 2019 9:00

Pred a po! Neuveriteľná premena starého podkrovia na luxusnú kúpeľňu

16.12. 2019 9:00

Pred a po! Neuveriteľná premena starého podkrovia na luxusnú kúpeľňu

Foto: Fern Santini

Rekonštrucia kúpeľne patrí k najdôležitejším, ale aj najnáročnejším projektom v dome. Aj kvôli vlhkosti a prítomnosti vody, treba staviť na kvalitné materiály a dobrého remeselníka. Pri tejto premene dopadlo všetko na jednotku.

Prostredie v akom žijeme, nás ovplyvňuje. To ako sa cítime, akú máme náladu. Aj preto je dôležité vytvoriť si domov, kde sa budete cítiť príjemne. Veď nie je nič horšie ako ráno vstať a vojsť do kúpeľne, ktorá vyzerá hrozne. Lebo potom bude hrozný aj váš deň.

Predtým

Majiteľ tohto domu mal pôvodne menšiu kúpeľnu na prízemí domu. Podkrovie využíval ako skladisko. Bola tam drevená podlaha a krásne drevené trámy.

Pôvodný stav
Pôvodný stav
Zdroj: David Netto

Potom

Architekt navrhol majiteľovi využiť práve podkrovie na vytvorenie veľkej priestrannej kúpeľne, ktorá sa nesie v bielych a strieborných tónoch. Dominantná je oceľová vaňa pod oknom, kde si domáci vychutnáva pravidelný kúpeľ s pohľadom na hviezdy.

Nová kúpeľna vám vyrazí dych.
Nová kúpeľna vám vyrazí dych.
Zdroj: David Netto

Strieborné doplnky

Dojem bielej čistoty narušujú iba strieborné doplnky na batériách, zrkadle a nožičkách na nábytku. Industriálny šmrnc dodali nezvyčajné lampy, ktoré poznáme skôr zo stavieb.

Aby kúpeľňa nepôsobila chladne, dizajnér ju doplnil o viaceré prírodné prvky. Pri vani stojí drevený stolík slúžiaci na odkladanie uterákov. Ďalším prvkom je ratanová stolička vedľa umývadla. Pôvodne drevené trámy sa natreli bielou lazúrou, ktorá ponechala vyniknúť štruktúre dreva.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
16.12. 2019 9:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44