17.2. 2021 9:00

PRED a PO: Minikúpeľňa sa zmenila vďaka farbe - a pozrite na podlahu!

17.2. 9:00

PRED a PO: Minikúpeľňa sa zmenila vďaka farbe - a pozrite na podlahu!

Foto: norsu.com.au

Aj v malých miestnostiach sa dajú urobiť veľké zmeny. Dôkazom je táto stará kúpeľňa, ktorú si vzali do parády odborníci na dizajn.

Štúdio Norsu Interiors sa pochválilo premenou tej najmenšej kúpeľne, aká sa snáď dá do domu vmestiť. V úzkej chodbe boli pôvodne toaleta a malé umývadlo, a to dokonca rozdelené dverami. Odstránili sa dvere, otvoril sa priestor a z nevyužívaného WC vznikla malá sympatická kúpeľnička. 

Premena zahŕňala nejaké tú búranie, no odstránenie pôvodných dverí pred toaletou a následne aj dverí pred umývadlovou časťou sa priestor otvoril. Vynikli vysoké stropy ktotré domu dominujú a nakoľko sa následne použili zasúvateľné dvere, ušetrilo sa miesto. Rozvody ostali pôvodné a menilo sa všetko naokolo - zariadenie, steny aj podlaha.

Maličká kúpeľňa sa zmenila na púdrovo ružovú s moderným nádychom.
Maličká kúpeľňa sa zmenila na púdrovo ružovú s moderným nádychom.
Zdroj: norsu.com.au

Vznikla púdrovo ružová kúpeľňa, ktorej dominuje terazzo obklad na stenách aj podlahe. Tento zjednotený nápad je síce netradičný, ale svojou farbou malý priestor presvetľuje a vytvára zaujímavý efekt. Na sivej betónovej skrinke sa vyníma oválne ružové umývadlo a k nemu kontrastujú čierne batérie. Nechýba zrkadlo a závesné svietidlo, ktoré svojím štýlom dotvára celý vzhľad kúpeľne.

Práve detaily označili dizajnéri tohto priestoru za kľúčové. V starej a pochmúrnej kúpeľni hneď videli potenciál a zviditeľnili ho farbami, doplnkami a priestorovo šikovnými riešeniami. Kúpeľňa má svoj vlastný štýl, ktorý si detailnejšie pozriete v galérii článku.

autor:  Gabi
17.2. 2021 9:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44