8.12. 2020 18:00

PRED a PO: Kuchyňa, ktorú celkom zmenila biela farba

8.12. 2020 18:00

PRED a PO: Kuchyňa, ktorú celkom zmenila biela farba

Foto: eatingbirdfood.com / Michelle Chu Photography

Predtým retro kuchyňa bez dostatku svetla, teraz moderný biely priestor, na ktorý sa majiteľka nevie vynadívať. Ako sa priznala, každé vstúpenie do novej kuchyne je pre ňu zážitkom. Ešte stále.

Majiteľka Brittany, ktorá sa premenou pochválila na svojom blogu eatingbirdfood.com, túžila po zmene. Pôvodná kuchyňa bola čiernej farby doplnená oranžovou stenou, k tomu žltý povrch ostrovčeka a obklad, ktorý sa jej nikdy nedarilo celkom vyčistiť. Nevedela sa dočkať, čoho sa zbaví skôr...

K zmene dispozície v kuchyni nedošlo, menilo sa však všetko ostatné. Dramatická čierna zmizla a nahradila ju jasná biela - tá dominuje aj na stenách a na obklade. Spomínaný obklad má tvar rybích šupín, čo majiteľka považuje za štýlový spôsob, ako množstvo bielej trochu odľahčiť. Tmavým prvkom do tejto jasnej kuchyne je spodná časť ostrovčeka, ktorý sa rozmerovo zväčšil a je z neho jedálenské sedenie.

Zo staršej čiernej kuchyne je biela - vzdušná, priestranná a moderná.
Zo staršej čiernej kuchyne je biela - vzdušná, priestranná a moderná.
Zdroj: eatingbirdfood.com / Michelle Chu Photography

Čerešničkou na torte je pre nadšenú majiteľku kuchynská doska. Pôvodne chcela mramorovú, ale nakoľko sa ľahko zafarbí a poškriabe, zvolila kremeň. Je odolnejší, ale rovnako efektný a zámerne si vybrala s nádychom sivých škvŕn, čo pripomína spomínaný mramor. Výmenou prešli aj všetky spotrebiče a zabudované do zostavy pôsobia kompaktne a štýlovo. Premena tejto kuchyne je neprehliadnuteľná a z retra vzniklo moderné dielo. Viac detailov uvidíte v galérii článku.

autor:  Gabi
8.12. 2020 18:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy