22.2. 2021 6:00

Prečo by obývačke nemal chýbať koberec a ako ho vybrať?

22.2. 6:00

Prečo by obývačke nemal chýbať koberec a ako ho vybrať?

Foto: Ikea, Westwing, Abstract House, Sainsbury, Sofology, Amara, Next,

Za posledné roky vytlačili pevné podlahy koberce prakticky z celého interiéru. Avšak minimálne v obývačke sa hodí aspoň pár centimetrov tkaniny na podlahe. Je na to niekoľko dôvodov. Lenže ako vybrať ten správny koberec, aby pôsobil aj v modernej obývačke funkčne a hlavne esteticky?

Pohodlná estetika farieb

Potreba mať v obývačke koberec vyplýva z niekoľkých funkcií, ktoré nám obývačka poskytuje. Ide o miestnosť na relax, pohodu a oddych. Tkaniny pritom spĺňajú tieto atribúty omnoho lepšie ako hladké podlahy. Preto ak chcete vybrať koberec do obývačky, je vhodné voliť príjemné zemité farby a súčasne príjemný jemnejší vlas. Nekupujete si totiž na podlahu výstražný trojuholník, ale textíliu, ktorá bude príjemná na nohy, ak budete sedieť pri stole a rovnako poteší, ak sa budete hrať na zemi s deťmi.

Menej sterilný zvuk

Miestnosť bez textílií pôsobí sterilne. Až skľučujúco. Problém je v tom, že chýbajúce závesy, záclony aj koberec môžu výrazne zvyšovať ozvenu v miestnosti. Aj keď je len minimálna, naše uši to vyhodnotia ako nie práve najútulnejšie prostredie. Preto je vhodné staviť aspoň na malý behúň, ktorý miestnosť zútulní ako opticky, tak aj akusticky.

Koberec pridá izbe na útulnosti.
Koberec pridá izbe na útulnosti.
Zdroj: Anna Batchelor via Idealhome.co.uk

Zvoľte správny vlas

Mnoho ľudí sa pri koberci zameriava na výšku vlasu, ale omnoho dôležitejšia je hustota. Preto ak chcete kvalitný, odolný a trvácny koberec, stavte na čo najhustejší vlas. Vďaka tomu sa bude ľahšie čistiť, navyše ak vlas nebude príliš dlhý, zvládne vysávanie aj robotický vysávač. Čím je vlákno hustejšie, tým menej nečistôt sa do koberca dostane. To je pri častom pojedaní chuťoviek v obývačke značne hodnotný poznatok.

autor:  Marcos
22.2. 2021 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44