21.3. 2020 18:00

Praktické rady, ako zlikvidovať mole v domácnosti: Toto zaberie!

21.3. 18:00

Praktické rady, ako zlikvidovať mole v domácnosti: Toto zaberie!

Foto: archív

Mole nepatria medzi motýliky, ktoré vidíme radi. Evokujú v nás pocit, že naša domácnosť je špinavá a zamorená. Ale nemusí to byť pravda. Môžete si ich domov privliecť v kontaminovaných potravinách, môžu vám vletieť dnu pri vetraní. Nekontrolovateľne sa môžu šíriť najmä v panelákoch vďaka spoločným stúpačkám.

Potravinové alebo šatové?

Mole sa delia na potravinové a šatové. Ľahko ich rozlíšite podľa vzhľadu. Potravinové mole sú väčšie a majú tmavú farbu. Šatové mole sú menšie so zlatistými krídlami. No niečo majú spoločné - vo veľmi rýchlom čase sa dokážu rozmnožiť a zamoriť celú domácnosť. Preto sa zmobilizujte do útoku akonáhle objavíte už jedného. Dokáže sa vo veľmi v krátkom čase rýchlo rozmnožiť a zbaviť sa invázie škodcov nie je úplne ľahké.

Mechanická očista

Ak objavíte mole, musíte všetko poriadne vyčistiť. Podľa toho, ktorý druh „motýlika" objavíte, skontrolujte buď potraviny alebo šatstvo. Mole môžu byť hocikde - vo vlnených svetroch, v múke, strúhanke alebo ovsených vločkách či psích granulách. V prípade, že neobjavíte červy, prezradí ich jemná lepkavá pavučinka. Bez ľútosti všetky kontaminované potraviny vyhoďte a nové už radšej odkladajte do uzatvorených pevných nádob. Pravidelne čistite skrinky na potraviny, police vytierajte octovou vodou. Sezónne šatstvo pred uložením dôkladne vyčistite, vyperte, prežehlite a uložte do vákuových obalov.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
21.3. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44