13.8. 2018 22:00

Pracovňa v spálni: Dobrý či zlý nápad?

13.8. 2018 22:00

Pracovňa v spálni: Dobrý či zlý nápad?

Foto: Mzarb

Ste aj vy moderným zamestnancom, ktorý sa môže pýšiť statusom "home office"? Určite viete, že práca z domu má svoje výhody i nevýhody a to ideálne prostredie si musíte vytvoriť sami.

Často si ľudia zriaďujú pracovňu v spálni. Je však takéto situovanie pracovne správne? Ako to môže ovplyvniť váš spánok či intímny život?

Pracovňa? Len nie do spálne!

Podľa učenia feng shuei je obrovskou chybou zriadiť si pracovňu v miestnosti, ktorá má byť určená na oddych a intimitu, teda v spálni.Pohľad na pracovný stôl, často s počítačom a iným príslušenstvom, množstvom dokumentov, to nie je práve ideálna súčasť spálne. V spálni by ste sa mali cítiť absolútne uvoľnení, ukrytí pred vonkajším svetom a stresom, mali by ste tu dokázať zabudnúť na prácu a povinnosti a to sa vám asi len ťažko podarí, ak budete mať neustále na očiach pracovný kútik, ktorý vám bude prácu a povinnosti v kuse pripomínať.

Pracovňa v spálni sa tak môže v konečnom dôsledku odzrkadliť na zhoršenej kvalite spánku či dokonca nespavosti, môže vás zvádzať k dlhému ponocovaniu pri pracovných povinnostiach, hromadeniu stresu a napätia. Okrem toho môže váš pracovný kútik pôsobiť rušivo na partnera či partnerku. Pokiaľ je to teda len trochu možné, vyberte si pre svoju pracovňu iné umiestnenie, nie vašu spálňu.

Dizajnérky radia: Ako si zariadiť domácu pracovňu?

Pracujete aj vy z domu? Váš pracovný kútik by mal byť tým ideálnym miestom, kde máte pokoj, môžete sa sústrediť a necháte vašu kreativitu len tak rásť.
Pracujete aj vy z domu? Váš pracovný kútik by mal byť tým ideálnym miestom, kde máte pokoj, môžete sa sústrediť a necháte vašu kreativitu len tak rásť.
Zdroj: Aaria Baid / Surely Simple

Pre malého školáka: Čo by v jeho izbe určite nemalo chýbať?

Keď to inak nejde

Žiaľ, niekedy sú priestorové podmienky našich domácností nie veľmi priaznivé pre dodržiavanie zásad zdravého bývania a tak sme nútení k rôznym kompromisom. Ak teda nemáte inú možnosť a svoju pracovňu si musíte zriadiť v spálni, potom sa snažte držať aspoň základných pravidiel. Pracovný kútik oddeľte vhodnou zástenou, prípadne aspoň závesom, aby ste na pracovné miesto nemali stále výhľad.

Nezabudnite vyriešiť i samostatné osvetlenie pre vašu pracovňu, aby ste pri práci nemuseli používať centrálne osvetlenie spálne - to by mohlo rušiť vášho partnera alebo partnerku, ako sme už spomenuli a okrem toho to nie spravidla zdravé riešenie, nakoľko takéto osvetlenie nepostačuje.

Napriek tomu, že pracovňa v spálni nie je práve ideálnym riešením, mnohým iné riešenie neostáva. Pokiaľ si však svoj pracovný kútik zriadite správne a dostatočne ho oddelíte od zvyšku spálne, nemali by ste tým nijako utrpieť.

FOTO: Tento interiér vás presvedčí o tom, že škandinávsky štýl je ešte stále trendy!

Takéhoto zamestnávateľa by ste chceli aj vy! Nechal vytvoriť „kancelárie ako pre veľké decká“

13.8. 2018 22:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44