24.9. 2014 6:30

Pracovňa, kde porastie vaša kreativita

24.9. 2014 6:30

Pracovňa, kde porastie vaša kreativita

Je jedno, či doma, alebo v práci. Ide o váš priestor, váš pracovný stôl a vašu tvorivosť. Spisovatelia, dizajnéri, fotografi, ilustrátori, intelektuálne pracujúci ľudia, ktorí potrebujú svoje najlepšie nápady dostať na stoličke, uvítajú pracovňu pretvorenú na kreatívny priestor. Existujú tajné tipy, vďaka ktorým bude vaša intelektuálna kondícia hneď o niekoľko poschodí na vyššej úrovni.

Pracovňa, kde porastie vaša kreativitaNeporiadok na stole
Riešia ho asi všetci. Čas strávený hľadaním dôležitých poznámok a nadávaním však môžete využiť tvorivo, alebo na zaslúžený oddych. Preto je priam intelektuálnym požehnaním tabuľa, alebo nástenka na pripínanie dôležitých pripomienok, termínov a lístočkov. Všetko poruke na jediný pohľad. Steny môžete využiť aj na umiestnenie pravítok, kníh, hrnčekov, spisov, nástrojov na prácu. Riešenie nie je úplne konvenčné a čo vybočuje z priemeru hneď stimuluje samotné myslenie. Je to ako napiť sa nápoja s nápadmi.

Dobré osvetlenie
Počasie vie radikálne ovplyvniť psychické rozpoloženie človeka. To sa odrazí aj na nápadoch a tvorivosti. Dobré osvetlenie vie však aj počas zamračených dní simulovať vychádzajúce slnko. Nikdy nepodceňte silu dobrého osvetlenia, ak nechcete byť tvorivými len v období, keď nápadom praje jasná obloha.

Pracovňa, kde porastie vaša kreativita
Zeleň
S dopadmi rastlín na vnímanie človeka sa robilo množstvo pokusov. Upokojujú, harmonizujú a vlievajú nápady. Najviac dobrých nápadov sa vždy zrodilo v záhrade, pri prechádzke parkom, pri výhľade z balkóna. Niekde v prírode, kde sa naša duša cíti akosi viac doma. Zrieďte technický smog pracovne živými rastlinami a nápady porastú rýchlejšie ako čerstvá tráva.

Farba musí inšpirovať
Možno ani nie tak priamo farba, ako jej namiešanie a nanášanie na stenu. Zrejme nedostanete nápad hodný Nobelovej ceny, ak budete pozerať na jednotvárnu maľovku. Zato zmes farieb, možnosť nájsť aj medzi kvapkami farby niečo zaujímavé je to, čo môže rozbiť povestný blok tvorivosti, ktorý každý sem - tam zažíva.

Vytvorte si netradičný pracovný priestor
Postaviť si stolík k oknu vie každý. Je to konvenčné ako katalóg z obchodu s nábytkom. V takomto prostredí to je to s nápadmi skutočne trochu redšie. Postavte si svoj pracovný priestor na mieste, kde vás to baví. Kde cítite dobré vibrácie. Alebo priamo na mieste, kde potrebujete nasať atmosféru k práci. Pokojne si priestor aj pravidelne striedajte. Nejde o nič neobvyklé. Čím neobvyklejšie miesto, tým neobvyklejšie nápadité výsledky. Skúste a zažite to na vlastných mozgových závitoch.

Zdroj: marcos
24.9. 2014 6:30
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44