30.6. 6:00

Práčka v kuchyni – ako ju zakomponovať do linky, aby nezavadzala

Práčku stačí zasunúť pod pracovnú dosku.
Práčku stačí zasunúť pod pracovnú dosku.
Zdroj: Shutterstock

Voľne stojaci spotrebič

Ak sa nechcete zmieriť s tým, že práčka bude zaberať v linke cenné miesto na kuchynské potreby alebo vám nevyhovuje prílišná blízkosť pri varnom centre, musíte ju umiestniť v priestore. Dokonca z toho môžete urobiť výhodu, ak zvolíte spotrebič v dizajnovom vyhotovení – nerez, čierna alebo farebná. V dostatočnej veľkej kuchyni môžete dokonca práčku i so sušičkou umiestniť v kuchynskom ostrove.

Čiastočne zabudovaná alebo vo výklenku

Ďalšou možnosťou je práčku, prípadne aj so sušičkou umiestniť do výklenku. Jednoducho ich uložíte jednu na druhú a môže schovať za roletu alebo žalúziu. No ak vám ich vzhľad neprekáža, nemusíte. Práčku s predným plnením môžete tiež zasunúť pod pracovnú dosku, kde k nej budete mať dobrý prístup a lepšie zabezpečíte jej pravidelné vetranie po praní.

Prečo sa nemusíte nebáť?

Mnohí môžu proti práčke v kuchyni namietať kvôli zvýšenému riziku pretečenia a znehodnotenia linky a podlahy. Vhodný typ práčky, ktorá je dobre nainštalovaná, nepredstavuje veľké riziko. Prístup k spotrebiču zaručia predné dvierka, uľahčiť ho môže i tzv. podvozok, ktorý uľahčí i opravy a servis. Jednou z najčastejších činností je čistenie filtra, pri ktorom môže dôjsť k vytečeniu vody. Výrobcovia práčok to vyriešili tak, že niektoré práčky majú vyberateľný filter s vaničkou, v ktorej sa voda zachytí. Existujú i spotrebiče so samočistiacimi filtrami, z ktorých sa zvyšková voda vypustí hadičkou do nádobky. Kvalitné práčky sú zabezpečené proti úniku vody, obsahujú funkciu aqua stop či water proof, ktorá zastaví prívod vody pri pripojovacom ventile. Rozšírený je systém aqua control či water control, ktorý uzavrie prívod vody, keď v určenej dobe nedosiahne požadovanú hladinu, následne ju automaticky odčerpá, a to i vtedy, ak práčka nie je zapnutá.

autor:  Radomir
30.6. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44