21.5. 2016 6:00

Pozrite si magické zelené interiéry

21.5. 2016 6:00

Pozrite si magické zelené interiéry

O zelenej vieme, že je to farba pokoja a harmónie. Preto je priam predurčená, aby sme ju doma prijali za svoju. Síce sa o niečo ťažšie kombinuje, ako napríklad biela, ale skúsiť to s ňou stojí za to. Pohrajte sa so zelenou a interiér ožije pozitívnou vibráciou.

Pozrite si magické zelené interiéry

Luxusná zelená
Smaragdová zelená nie je len výsadou luxusných hotelov. Jej tmavá farba sa veľmi dobre hodí na závesy napríklad v priestrannej spálni, či obývačke. Zaujímavé je, že tmavá zelená farba uľahčuje aj život astmatikom. Preto sa nenechajte zmiasť a môžete ju použiť s klasickými drevenými garnižami, tkaným kobercom zemitých farieb, alebo aj s modrými obliečkami na posteli. Ako sa hovorí, prečo nie?

Inšpirujte sa: Šik tipy pre bytové záhradky

Bledučké osvieženie
Keď sa povie zelená, nemusí to byť len konkrétny doplnok, alebo farba na stene. Ak chcete svoj svet obohatiť o farby harmónie, môžete napríklad využiť taktiku obrazov. Ukotviť farebnú mozaiku do rámu, alebo priamo zaujímavých variácií zelenej. Pásiky nikdy nesklamú a ich kombinácia s bielou je vždy lahodná. Zelená môže napríklad tvoriť aj netradičnú výplň kozubu alebo vitríny. Skúste si ju namiešať podľa vkusu.

Pozrite si magické zelené interiéry

Príroda nikdy nesklame
Môžete použiť zelenú tapetu, naaranžovať si prírodné scenérie do obývačky, ale ak chcete niečo živé, siahnite napríklad po vertikálnych záhradách, alebo živých obrazoch. Ich výhoda spočíva v skutočnej živosti. Prinášajú interiéru poctivú zelenú a netreba sa o ne prakticky vôbec starať. Je to alternatíva, ktorá sa hodí do izby bez ohľadu na to, v akých odtieňoch máte zvyšok priestoru.

Pozrite si magické zelené interiéry

Zelené doplnky
Nie sú tak nápadné, ale svoju úlohy splnia. Vankúš, miska, váza, napríklad aj zelené dekorácie v podobe deky na gauči oživia izbu a nepôsobia až tak vtieravo, aby narúšali koncept miestnosti. Takéto doplnky sa hodia prakticky ku všetkému.

Prečítajte si: 5 rastlín, ktorým sa darí aj v kúpeľni

Experimenty so zelenou
V abstraktnom umení nikto farby príliš nerieši. Preto ak chcete ozdobiť svoj domov o netradičné zelené motívy, stavte na mozaiky, alebo nálepky, farebné tapety, ktorými ozdobíte veci dennej potreby. Od kúskov zelenej na dverách vo forme malého umeleckého diala až po maľbu na bežnej váze. Zelená do interiéru patrí a aj keď je v menšine, veľmi dobre osvieži. Vyskúšajte uvedené tipy a uvidíte zmeny v útulnosti.

Autor: Marcos

Zdroj: marcos
21.5. 2016 6:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44