8.7. 2021 12:00

Poznáte zaváranie v rúre? Šetrí čas aj prácu, ale pozor na TOTO!

8.7. 12:00

Poznáte zaváranie v rúre? Šetrí čas aj prácu, ale pozor na TOTO!

Foto: Shutterstock

Každá gazdinka má vlastné tipy, triky či recepty. Kým jedna zavára v hrnci, iná zase používa rúru. Už ste o takomto spôsobe konzervovania ovocia či zeleniny počuli? Ide o šikovný postup, no má pár pravidiel, ktoré neradno porušiť.

Zaváranie v rúre nie je žiadnou novinkou. Ide o niečo rýchlejší a časovo menej náročný postup ako "hrncovanie", nakoľko pojme viac pohárov naraz. Ešte než sa do toho pustíte, je dobré poznať základné rady, vďaka ktorým nebudete musieť všetku svoju snahu hodiť do koša.

Rovnaké poháre

V prvom rade si prichystajte rovnaké poháre - čo sa objemu i tvaru týka. Len takto bude teplo pôsobiť na všetky zaváraniny rovnako a výsledok bude jednotný. 

Plech s vodou

Naplnené a uzatvorené poháre sa kladú na plech, ktorý pôjde do rúry. Je však vhodné, aby bol plech hlbší, nakoľko sa doň leje voda. Ide o hladinu vo výške cca 2 centimetre. Tu opatrne - voda by mala byť takej teploty ako nálev. Ak ste teda zalievali teplým nálevom, do plechu dajte teplú vodu, ak ste zalievali na studeno, rovnako dajte do plechu studenú vodu.

autor:  Gabi
8.7. 2021 12:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy