30.6. 9:00

Poznáte všetky sídla kráľovnej Alžbety II.? Krásne paláce môžete dokonca navštíviť

30.6. 9:00

Poznáte všetky sídla kráľovnej Alžbety II.? Krásne paláce môžete dokonca navštíviť

Foto: Getty Images

Zrejme každý vie, že kráľovná Alžbeta II. sídli v Buckinghamskom paláci v Londýne. Ide o jej hlavné sídlo, avšak má aj mnohé ďalšie. Sú "rozhodené" po celej krajine a každé z nich je niečím špecifické. Radi by ste do nich nakukli? Portál Hellomagazine.com spísal pre fanúšikov to najdôležitejšie.

Buckinghamský palác v Londýne.
Buckinghamský palác v Londýne.
Zdroj: archív NMH

Buckinghamský palác

Je oficiálnym sídlom panovníkov Spojeného kráľovstva od roku 1837, kedy ho kráľovná Viktória dala zrekonštruovať a urobila z neho svoj domov. Kráľovná tu trávi väčšinu času a má k dispozícii skutočný luxus. 775 izieb nie je málo, no len zlomok z nich využíva ona sama na súkromné účely. Palác momentálne prechádza rozsiahlou rekonštrukciou, aby sa zmodernizovala jeho elektrika a potrubie a aby mohol ešte dostatočne dlho slúžiť ďalším panovníkom.

Ako ho navštíviť: Vybrané časti Buckinghamského paláca sú pre verejnosť prístupné počas letných mesiacov, v ostatných sezónach ide len o obmedzený počet prehliadok. V roku 2020 sa letné otvorenie Buckinghamského paláca uskutoční 25. júla a "zavrie" sa 4. októbra. Samozrejme, treba lístky.

autor:  Gabi
30.6. 2020 9:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44