15.8. 2020 18:00

Pozitívna kuchyňa: Tipy, ako v nej mať lepšiu energiu vďaka feng-šuej

15.8. 18:00

Pozitívna kuchyňa: Tipy, ako v nej mať lepšiu energiu vďaka feng-šuej

Foto: Mls.com

Kuchyňa je srdcom domova a za najdôležitejšiu miestnosť v domácnosti ju považuje i čínske učenie feng šuej. Podľa neho symbolizuje totiž zdravie, hojnosť a bohatstvo. Ako zabezpečiť, aby v kuchyni prúdilo dostatok pozitívnej energie čchi?

Správne farby

Vplyv farieb na ľudskú psychiku je nespochybniteľný. Podvedome si vyberáme farby, ktoré sa nám páčia a cítime sa pri nich uvoľnene. Výber správnej farby do kuchyne je dôležitý pre náš pocit, ale aj pre vytvorenie pozitívnej atmosféry. Podľa feng šuej by ste sa mali vyhnúť čisto čiernej a bielej farbe. Odporúča sa doplniť ich o zemité odtiene alebo akcent výraznej farby, napríklad červenej. Prúdenie pozitívnej energie najlepšie zaručia jemné odtiene, napríklad žltá, béžová, krémová.

Venujte pozornosť osvetleniu

V kuchyni sa nezaobídete bez kvalitného osvetlenia. Potrebujete ho pri práci aj pre vytvorenie atmosféry. Niektoré kuchyne sú svetlé vďaka dennému svetlu, vo väčšine si musíte pomôcť umelým osvetlením. Ideálne je kombinovať rôzne druhy osvetlenia a dôkladne nasvietiť najmä pracovnú plochu. K harmónii prispeje doplnkové osvetlenie v skrinkách.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
15.8. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44