3.12. 2021 9:00

Poláková, Pietrová, ale aj Sagan: Aha, komu nestačí dom, ale má rovno ZÁMOK

Mária Pietrová
Mária Pietrová
Zdroj: ROBO HOMOLA

Mária Pietrová

Adriana nie je jediná, ktorá sa v rámci televízie Markíza môže pochváliť podobne prepychovým bývaním. Jej exkolegyňa Mária Chreneková Pietrová sa stala hradnou paňou vďaka vydaju za syna veľkopodnikateľa Tomáša Chreneka pochádzajúceho z Nitry. Chrenek v roku 2010 za 233 miliónov českých korún (zhruba deväť miliónov eur, pozn. red.) kúpil bývalý vládny zámok Koloděje, kam sa presťahovala celá jeho rodina.

Syn Tomáš Chrenek mladší v minulosti randil s tanečníčkou Ivanou Gáborík, po rozchode sa však začal stretávať so spomínanou Pietrovou. Tú si v septembri 2013 v tichosti zobral za ženu a na základe toho sa Máriiným novým domovom stal prepychový zámok s krásnou záhradou, lesoparkom a rybníkom. Nehnuteľnosť sa rozprestiera na niekoľkých tisícoch štvorcových metrov. Zaujímavosťou je, že rozprávkový kaštieľ s priľahlými pozemkami zaberá asi polovicu celej plochy mestskej časti Praha-Koloděje.

V obrovskom areáli je približne desať budov a medzi nimi aj hlavný palác s dvoma krídlami. V pravom krídle sídlia zamestnanci, v ľavom sú kancelárie. V hlavnej budove našli svoje útočisko majitelia s deťmi a ich rodinami. Interiéru dominuje nábytok s historickou hodnotou, prírodné materiály, krištáľové lustre a vysoké stropy. „Len kuchyňa je veľká ako pol nákupného centra. Trvá niekoľko minút, kým sa dostanete k jedálenskému stolu,“ priznal pred rokmi týždenníku Plus 7 dní človek, ktorý mal možnosť sídlo Chrenekovcov navštíviť. Rozsiahle okolie príbytku zútulňujú fontány a moderné vymoženosti ako fitnescentrum, bazén a wellness so saunou.

Panička zo zámku.
Koloděje, kaštieľ, Tomáš Chrenek,
Zdroj: Archív NMH
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
3.12. 2021 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy