19.8. 2020 18:00

Podlaha v spálni: Viete, čo je pri nej najdôležitejšie?

19.8. 18:00

Podlaha v spálni: Viete, čo je pri nej najdôležitejšie?

Foto: archív

Do spálne nevymysleli žiadnu špeciálnu podlahu, ani nevyšľachtili nový druh. Je to však miesto, kde by sme mali plusy a mínusy krytiny zvažovať opatrne.

Koberec

Klasika minulosti sa dnes dostáva do úzadia.. Koberec má dve veľké spálňové výhody. Vytvára mäkkosť, teplý dotyk aj na bosú nohu a tlmí hluk aj vibrácie od susedov. Medzi jeho najväčšie nevýhody patrí zlá možnosť dokonalého čistenia. Je preto často zdrojom prachu a roztočov, ktoré majú v spálni svoj hlavný stan. Z týchto dôvodov sa od celopodlahových kobercov upúšťa a skôr sú lepším riešením kusovky, ktoré sa inštalujú k posteli Menšie koberce omnoho lepšie vyčistíte, vyvetráte na vzduchu a rovnako pôsobia teplejšie aj veľmi príjemné pri dotyku pokožky po vstávaní z postele.

Drevo

Prírodné drevo v podobe masívnych parkiet je obľúbeným prvkom vďaka farebnosti, relatívne teplému dotyku a dobrej údržbe. V neprospech hrá cena, ale drevená podlaha sa kupuje na celý život. Jej nevýhodou v spálni je vyššia hlučnosť a môže spôsobovať dokonca ozveny. To zmiernia práve malé behúne či už pri dverách, alebo pri posteli.

Zdroj: marcos
19.8. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44