20.1. 2021 10:00

Podkrovná garsónka: Zmestil sa do nej aj štýl - inšpirujte sa!

20.1. 10:00

Podkrovná garsónka: Zmestil sa do nej aj štýl - inšpirujte sa!

Foto: archív

Spomeňte niekomu, že bývate v podkroví, a bude mať o spontánny úsmev na tvári hneď postarané. Tento typ nehnuteľnosti sa teší medzi širokou verejnosťou všeobecnej obľube. Horšie to býva s reakciou na garsónku, ktorá je považovaná stále za z núdze cnosť.

Kto sa pozve?

Spozorovali ste u niekoho vo vašom okolí, že ho ovládli predsudky? Tak ho pozvite na návštevu. Hoci nevidíme do hlavy majiteľa roztomilej podkrovnej garsónky s rozlohou 20 metrov štvorcových, dovolíme si tvrdiť, že pravdepodobne rozmýšľa identicky. Pochváliť sa útulným hniezdočkom, do ktorého človek vložil kus svojich skúpseností a kreativity, sa pokladá za dobrý zvyk.

Ako v bavlnke

Podkrovie samo o sebe predstavuje prvý krok k tomu, aby sa obyvateľ domácnosti cítil medzi štyrmi múrmi ako v bavlne. Príjemná atmosféra patrí predsa k interiéru ako šnúrky k teniskám. Základ pohodlia tvorí aj správne zónovanie a primerané zariadenie, ktorému nechýba osobitosť a štýl. Garsónka v tvare obdĺžnika s jedným výklenkom je prakticky usporiadaná, aby sa v nej lepšie bývalo.

Garsónka v tvare obdĺžnika s jedným výklenkom je prakticky usporiadaná, aby sa v nej lepšie bývalo.
Garsónka v tvare obdĺžnika s jedným výklenkom je prakticky usporiadaná, aby sa v nej lepšie bývalo.
Zdroj: archív

Symbolické delenie

Cez vchodové dvere sa vchádza priamo do bytíka. Po ľavej strane sa nacháda biela skriňa, ktorá nahrádza priečku strážiacu súkromie. Jej bok zdobí jednoduché závesné zrkadlo. Po pravej strane naznačenej predsiene sa nachádza kúpeľňa so sprchovacím kútom a WC. Podkrovný priestor dopĺňajú dva stĺpy, ktoré symbolicky rozdeľujú priestor na kuchyňu, jedáleň a obývaciu izbu.

Kútik ako šperk

Interiér prevažne ladený do biela akcentuje šikovne realizovaná kuchynská linka. Vzhľadom na komorné rozmery priestoru celkom stačilo inštalovať na určené miesto dolnú časť linky a v hornej časti nadviazať na jej charakter dizajnovými poličkami. Za pozornosť stojí aj industriálna zástena. Stôl so štyrmi stoličkami obsadil výklenok a manželská posteľ s vešiakom na šaty miesto za skriňou.

Garsónka v tvare obdĺžnika.
Garsónka v tvare obdĺžnika.
Zdroj: archív

Viac v galérii.

Zdroj: katarína  
20.1. 2021 10:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy