3.12. 2019 21:00

Počuli ste už o trojnohej žabe? Pričaruje vám šťastný domov!

3.12. 21:00

Počuli ste už o trojnohej žabe? Pričaruje vám šťastný domov!

Foto: Wikimedia

Tradičné čínske umenie správneho života feng šuej sa zaoberá vytvorením šťastného domova. Pomáha si pritom aj viacerými zvieratami. Našťastie, väčšinou iba v podobe sošiek a doplnkov.

Feng šuej kladie na rituály šťastia veľký dôraz. Okrem rozostavenia predmetov v priestore, správnej polohy postele a vyhýbaniu sa niektorým predmetom, ktoré prinášajú zlú náladu, sa zameriava aj na opačný efekt. Ako si šťastie do domu priniesť. Na toto slúžia rôzne rituály šťastia.

Feng Šuej je hlavne o harmónii.
Feng Šuej je hlavne o harmónii.
Zdroj: Pixabay

Sošky majstrov

Znak pre šťastie Fu je jedným z najčastejšie používaných čínskych  symbolov. Často sa vešia na dvere domov.  Jeho úlohou je priniesť ľuďom šťastie a úspech. Hviezda šťastia Fu máva podobu čínskeho starčeka, ktorému sekundujú Hviezda bohatstva Lu a Hviezda dlhovekosti Shou.

Symbolika zvierat

 

Okrem ľudskej podoby však v tradičnej čínskej symbolike nemôžu chýbať zvieratá. Soška alebo obraz zlatej rybky zabezpečí, že sa vás bude držať šťastie, úspech a peniaze. Ďalším živočíchom, ktorý sa postará o rodinné šťastie a praje spokojnej domácnosti je podľa feng šuej trojnohá žaba. Trojnohá preto, že v čínštine sú pomenovania pre štvorku a smrť rovnaké, takže Číňania štvorku radšej nepoužívajú. Aj preto je ich šťastná žaba trojnohá. Číslo tri tiež znamená stabilitu a prosperitu.

Žaba prináša štastie a blahobyt.
Žaba prináša štastie a blahobyt.
Zdroj: Pixabay

Najlepší priateľ človeka

 

O psoch sa hovorí ako o najlepších priateľoch človeka. Pes je tiež jedným z najdôležitejších symbolov feng šuej. Je to pes Fu, ktorý sa zobrazuje vždy vo dvojici. Samec má pod tlapkou guľu a mal by byť umiestnený naľavo od dverí. Samica má pod tlapkou mláďa a treba ju umiestniť napravo od dverí. Psy by si nemali hľadieť do očí. Sošky psov pôsobia ako strážcovia domova a navodzujú harmóniu.

Zlatá korytnačka

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
3.12. 2019 21:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44