16.9. 2021 18:00

Plechová vaňa si zaslúži druhú šancu: Viete, ako ju zrenovovať?

16.9. 2021 18:00

Plechová vaňa si zaslúži druhú šancu: Viete, ako ju zrenovovať?

Foto: Shutterstock

Máte plechovú vaňu, ktorá nevyzerá dobre a kazí vzhľad vašej peknej kúpeľne? Najradšej by ste ju vymenili za novú - laminátovú. Plechová vaňa však vydrží oveľa viac, hoci si roky používania na jej vzhľade vyberú daň, a preto sa oplatí ju zrenovovať.

Nie je to ťažké

Ako všetko, čo sa intenzívne používa, aj vaňa po čase stratí lesk. Jej povrch môže poškodiť vodný kameň, hrdza, pády predmetov, ktoré spôsobia škrabance, ale aj abrazívne a agresívne čistiace prostriedky. V dôsledku toho vaňa stratí lesk a získa žltý alebo sivý odtieň. Je však jednoduchšie vaňu zrenovovať a dať jej nový náter ako ju vybúrať a nahradiť novou. S modernou sadou na opravu to zvládnete sami za pár hodín a výsledok bude ako od profesionála.

Ako na to?

Drobné poškodenia opravíte pomocou špeciálneho opravného setu za pár minút.  Poškodené miesto zbrúsite, dôkladne vyhladíte a vyplníte lakom. Po zatuhnutí opäť prebrúsite a vyhladíte. Niekedy je však škrabancov či nevzhľadných škvŕn toľko, že treba urobiť kompletnú renováciu pomocou náteru alebo nástreku novou farbou - epoxidovým emailom. Plechovú vaňu však môžete zrenovovať aj tak, že do nej vlepíte akrylátovú vložku.

autor:  Radomir
16.9. 2021 18:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy