8.1. 2021 12:00

Pestovanie rastlín v malom byte. Krásne aj efektívne

Pestovanie rastlín v malom byte. Krásne aj efektívne

Foto: Shutterstock

Máte malý byt a ani parapetné dosky na oknách nehýria rozľahlosťou? Ani v malom priestore nemusíte rezignovať na vaše pestovateľské záľuby. Akurát je vhodné staviť na rastlinky, kvôli ktorým nebude potrebné ukrojiť si zo životného priestoru.

Drobné rastlinky s veľkou porciou radosti

Nezáleží na tom, či ide o palmu, ktorá zaberie pol miestnosti, alebo drobné kvietky na okne v kuchyni. Každá zeleň prináša do interiéru pokoj, radosť, živú energiu. Na veľkosti v tomto prípade nezáleží, zeleň vás v každom rozmere príjemne osvieži. Tak smelo do toho, stavte na rastlinky, ktoré akoby príroda stvorila práve pre malé priestory.

Rodinné šťastie

Táto rastlinka vyvoláva úsmevy a prináša do interiéru pokoj. Maličké drobné lístočky pôsobia neskutočne bohato, aj keď črepník nevyžaduje veľa miesta. Rodinné šťastie nie je náročné na pestovanie. Dokážete si ho udržať pri živote dlho a to len vďaka dostatku vlahy a polotieňa. Perfektne vynikne napríklad na stole v kuchyni, alebo na konferenčnom stolíku v obývačke. Je vlastne povinnou výbavou každého menšieho bytu.

Tilandsia modrá
Tilandsia modrá
Zdroj: profimedia.sk

Bez vody aj hliny

Poviete si, že umelé rastliny doma nechcete. To sa vám ani nečudujeme. No sú aj živé kvety, ktoré môžete pestovať v domácnosti bez vody aj hliny -  tillandsie. Absolútne nenáročné, drobné a extrémne atraktívne. Pôsobia trochu ako mimozemské tvory. Živiny získavajú len zo vzdušnej vlhkosti. Vyžadujú len dosť svetla a občas porosiť dažďovou vodou. Inak ich je viac ako 400 druhov, takže máte skutočne na výber podľa vkusu. Pestovať ich môžete na kameni alebo napríklad aj v morskej mušličke.

autor:  Marcos
8.1. 2021 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44