18.3. 2020 21:00

Perieme domácim miláčikom: Ako ochrániť pračku pred chlpáčom?

18.3. 21:00

Perieme domácim miláčikom: Ako ochrániť pračku pred chlpáčom?

Foto: Carol Yepes, getty images

So zvieracím členom rodiny pribúda nielen zodpovednosť, ale aj nové úlohy. V rámci domácnosti musíte spraviť zmeny, ktoré ovplyvnia jej chod. Týka sa to napríklad aj hygieny a prania zvieracích textílií. Ako to však robiť správne? A ako si pri tom nezničiť práčku?

Ako náhle máte doma zvieratko, budete pre neho potrebovať rôzne textílie, ktoré bude nutné prať. Mnoho druhov psíkov potrebuje v chladnejšom počasí ochranu v podobe bundy alebo pršiplášťa a po prechádzke si jeho labky, chlpy a niekedy aj iné časti zaslúžia riadne umývanie. Po ruke teda treba mať aj vhodné uteráky, deky na zakrytie prípadne vankúše či rôzne šité ležoviská. V ideálnom prípade je možné všetky pravidelne prať.

Oblečenie i iné pomôcky treba pravidelne prať.
Oblečenie i iné pomôcky treba pravidelne prať.
Zdroj: Jason Griego, getty images

Milujeme našich chlpáčov

Aj iné druhy domácich miláčikov potrebujú kúpanie a vlastné uteráky, ak máte doma chlpaté hlodavce, oceníte deky, v ktorých ich môžete brať na ruky, pomôžu aj mäkké skrýše, hojdačky a mnoho iných pomôcok. Mnoho chovateľov tiež namiesto podstieľky používa látkové podložky, ktoré je, samozrejme, po použití nutné oprať.

Je teda jasné, že v domácnosti so zvieratami budete musieť pravidelne prať. Ako to zladiť s praním pre ľudských členov domácnosti, aby ste dodržali aj všetky pravidlá hygieny? V zásade ide o niekoľko jednoduchých postupov. Zvieracie uteráky a ostatné textílie či pomôcky, ktoré zvyknete prať nepatria do koša na vašu bielizeň. Skladujte ich pred praním oddelene.

Svoje a zvieracie textílie držte oddelene.
Svoje a zvieracie textílie držte oddelene.
Zdroj: Shutterstock

Druhá zásada je tiež jasná. Zvieracie veci perte samostatne, teda nie so svojimi vecami a oblečením. Vyberajte prací program, ktorý je najvhodnejší pre prané materiály, pričom mnohí výrobcovia práčok ponúkajú aj špeciálne programy nielen pre športové oblečenie, bielizeň či záclony, ale neraz aj pre zvieracích miláčikov. Zvoliť tiež môžete funkciu zvýšenej hygieny.

autor:  Andrea
18.3. 2020 21:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44