9.3. 2020 15:00

Červená farba v interiéri: Na tieto miesta rozhodne nepatrí!

9.3. 15:00

Červená farba v interiéri: Na tieto miesta rozhodne nepatrí!

Foto: valentinrussanov, getty images

Milujete červenú farbu? Je plná energie, vášne a samozrejme, je aj symbolom lásky. Ak vás to ťahá práve za touto farbou, jej správne umiestnenie v interiéri by ste si mali dobre rozmyslieť. Na niektoré miesta totiž nepatrí!

Červená farba je veľmi intenzívna, práve preto ju mnohí z nás podvedome vyhľadávajú. Prináša so sebou adrenalín a zvyšuje vo svojom okolí množstvo energie. Keď si zvolíte ten správny odtieň, bude pre vás neustálym zdrojom pohody a inšpirácie.

Kam s ňou?

Červenej farby v domácnosti by ste sa nemali báť. Pri pohľade na ňu sa človeku neraz rozbúcha srdce, povzbudzuje totiž vyplavovanie adrenalínu,  práve preto vďaka nej cítime príval energie. Je dobrou voľbou ak chcete vzbudiť vzrušenie alebo rozprúdiť konverzáciu.

Červená je farba optimizmu, aktívneho a vášnivého života.
Červená je farba optimizmu, aktívneho a vášnivého života.
Zdroj: Pinterest

Dobrú chuť!

Jedným z typických kuchynských dizajnov je červeno-biele káro. Červená farba je ideálnou voľbou do kuchyne, priestoru, kde sme aktívni, využívame fantáziu a neraz máme plné ruky práce. Červená farba podľa psychológov ľudí priťahuje, preto nečudo, že sa v kuchyni či pri jedálenskom stole zídeme a neraz dlhé hodiny rozprávame.

Náš tip: Ak chcete celú rodinu povzbudiť k tomu, aby trávila viac spoločných chvíľ, použite červenú farbu v jedálni alebo na kuchynskom stole. Môže ísť o obrus alebo prestieranie, rovnako dobre však vyniknú aj červené riady. Alebo hoci aj kytica sýto červených kvetov vo váze.

autor:  Andrea
9.3. 2020 15:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44