7.7. 2020 9:00

V obývačke speváčky Mishe: Perfektný nápad na knihy, ktorý sa len tak nevidí

7.7. 2020 9:00

V obývačke speváčky Mishe: Perfektný nápad na knihy, ktorý sa len tak nevidí

Foto: Misha

Možno aj vy túžite po veľkej knižnici, ale nie ste ochotní dať ju vyrobiť na mieru, čo by vás stálo dosť peňazí. Pozrite sa, ako si s tým poradila speváčka a fotografka Mishy. Môžu sa od nej učiť aj dizajnéri.

Bežne dostupné knižnice nespĺňali nároky speváčky a fotografky Mishe, pretože chcela police s poriadnou nosnosťou, aby sa pod ťarchou kníh neohýbali, zásuvky s plnovýsuvom a prehľadné triedenie. To všetko v bielo-krémovom prevedení, s vidieckym nádychom a so soklom a hornou lištou.

Takto sa dá ušetriť

"Nebola som ochotná dať si vyrobiť takúto knižnicu na mieru. Nielenže by som na ňu musela dlhšie čakať, ale stála by ma ja dosť peňazí," hovorí Misha o zrode myšlienky, s ktorou došla jej mama, keď sa jej zdôverila s problémom, ktorý rieši. Spýtala sa jej, prečo ju neurobí z korpusov kuchynskej linky. Tento nápad bol pre Mishu ako blesk z jasného neba! "Mohla som ju ísť kúpiť na druhý deň, a cena bola tiež priaznivá a navyše - všetky moje nároky boli do bodky splnené," teší sa.

Túto knižnicu si Misha navrhla sama
Túto knižnicu si Misha navrhla sama
Zdroj: Misha

Bez čakania

O pár dní linku doviezli a podľa jej návrhu a detailných výmyslov a vychytáviek poskladali šikovní stolári a Misha sa nevedela dočkať kedy odídu, aby si do novej knižnice mohla naukladať všetky knihy  od biografií slávnych ľudí po rozprávky pre deti.  "Nikdy som sa tak netešila zo žiadneho kusu nábytku tak, ako z tejto knižnice," prezradila nám.

Dokonalý prehľad

Okrem kníh sa Mishe do políc vmestili aj šanóny a rôzne dekoračné predmety. Do stredu knižnice umiestila pracovný stolík s kvalitným kreslom, nad ktorým je obraz s osvetlením. Prietor pri knižnici doplnila s lounge chair na pohodlné čítanie. No a zásuvky ukrývajú niečo, čo sa síce do knižnice nehodí, ale v domácnosti sa to zíde - prehľadne uložené skrutky, klince, háčiky a iné drobnosti pre domácixh majstrov. Po takomto "šatníku" pre kutilov určite túži nejeden kutil.

Tajomstvo Mishinej knižnice
Tajomstvo Mishinej knižnice
Zdroj: Misha

Viac inšpirácií na originálne knižnice nájdete v našej galérii.

autor:  Daniela
7.7. 2020 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy