22.3. 2018 16:00

Obývačka vo vidieckom štýle: Dominuje v nej drevo v rôznych podobách

22.3. 2018 16:00

Obývačka vo vidieckom štýle: Dominuje v nej drevo v rôznych podobách

Foto: Frank Herfort

V tejto obývačke je dreva viac než dosť ale v jeho ušľachtilej forme. Navyše je tu všetko pohodlné, prirodzené, bez obťažujúceho stylingu.

Nový prístup v práci s drevom si v tomto projekte vyskúšala Natalia Nesterová z Design Studia Spazio. Ukázala, že aj borovicové drevo môže vyzerať pôsobivo, keď sa tónuje. Dokonca sa tak pozdvihujú aj hrče a živicové škvrny, ktoré sú považované za chybu. Hlavne chcela odpútať od nudného tradičného červeného obkladu stien a dopadlo to tak, ako má – interiér nie je nudný. Vďaka starostlivo morenému a natretému drevu v rovnakom štýle vyzerá veľmi pôsobivo.

Masívne stolové lampy a svietniky priniesla dizajnérky z Holandska.
Masívne stolové lampy a svietniky priniesla dizajnérky z Holandska.
Zdroj: Frank Herfort

Pozrite si aj tyrkysovú obývačku v pražskom byte

Nadčasová a prirodzená

Drevo na podlahe, stenách, na strope … je podľa Natálie krabica na nábytok a nie izba. Aby k tomu nedošlo, aplikovala v miestnosti niekoľko druhov dreva: Na stenách borovicu v kombinácii s čalúnením, vstavaný nábytok z dube, buka a smrekovca. Z dreva tu vytvorila aj skriňu do ktorej taktne vsadila televízor, vzduchotechniku a dokonca ja interiérové dvere. Jej povrch pokrýva náter, ktorý maskuje textúru prírodného dreva, takže sa nebije s drevenou stenou a nepúta pozornosť. V interiéri neprekáža, že elektrické rozvody sú odkryté, vedené na povrchu dreveného obkladu a sú povýšené na retro dekoráciu. Doplnky a dekoračné predmety v obývačke zbierala Natália po celej Európe. Hľadala veci osobitné, načasové, nie príliš extravagantné, ktoré nebijú do očí a zároveň nie sú nudné. Veľkoryso rozostavala v miestnosti hrubé sviečky, ktoré jej dali akúsi vážnosť. Sedací nábytok je tiež v klasickom štýle, čalúnený prírodnou textíliou v nestarnúcom vzore „husej stopy“.

22.3. 2018 16:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44