1.11. 2020 6:00

Obývačka: Tipy na farebné kombinácie, ktoré nie sú obyčajné

1.11. 6:00

Obývačka: Tipy na farebné kombinácie, ktoré nie sú obyčajné

Foto: archív

Biela je síce módna, ale ak sa vám zunovala obývačka v štýle bielej zimnej krajinky, rozvírte energiu v domácnosti aspoň veselými farbami.

Škandinávske interiéry, v ktorých sú nielen steny, ale aj podlaha a nábytok biele, sú oslnivé a písali sme o nich neraz. No ak sa vám z toľkej beloby robia mžiky pred očami, je čas vsadiť na pestré farby. A najmä, nedržať sa pri stene, ale poriadne karnevalovo sa odviazať. Prečo? Pretože obývačka, ako jedna z mála miestností to znesie.

Veselé farby v obývačke rozjasnia bývanie.
Veselé farby v obývačke rozjasnia bývanie.
Zdroj: archív

Denný priestor totiž nenesie na svojich pleciach toľko záťaže ako napríklad spálňa - izba, v ktorej sa potrebujeme zrelaxovať a dobre vyspať, čiže by sa nemala niesť v priveľmi intenzívnych odtieňoch. Alebo kuchyňa - srdce domácnosti - ktorá môže vyzerať „divoko" iba vtedy, ak v nej varí mimoriadne pokojná gazdinka. V domoch s vysokým stropom dobre vyzerá intenzívna modrá - dokonca aj na strope. Modrá však existuje v celej škále odtieňov, preto si treba vybrať odtieň, ktorý robí dobre nervom.

Zaujímavým riešením je aj upokojujúca fialová. Na stenách môže byť napríklad jemná orgovánová alebo levanduľová. Sedačka, hlavne ak je čalúnená hebkou látkou, znesie aj sýte odtiene. V súčasnosti v interiéroch letí nielen elegantná a nadčasová biela, ale aj mentolová, azúrová alebo zelená. Inšopirujte sa v GALÉRII článku.

Zdroj: nonka    
1.11. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44