2.1. 2017 6:00

Obkladačky: Trendy, ktoré si všímajte v roku 2017

2.1. 2017 6:00

Obkladačky: Trendy, ktoré si všímajte v roku 2017

Ak jedným z vašich novoročných predsavzatí bude bývať lepšie, je dobré mať v merku interiérové trendy. Tieto obkladačky sa práve tešia zvýšenému záujmu.

Obkladačky: Trendy, ktoré si všímajte v roku 2017

Kovové efekty
Obkladačky, ktoré imitujú kovové povrchy, majú výrobcovia v ponuke už dlhšie. Kým do istého času sa orientovali najmä na efekt zájdeného alebo dokonca hrdzavejúceho železa, v poslednom čase je trenové skôr oveľa elegantnejšia úprava, ktorá navodzuje prepych, nie zanedbaný „industriál". Obkladačky so striebristým alebo zlatavým efektom sú v kurze! Ak je ligot vaša slabosť, držte ich v pozornosti. Ak by ste však chceli niečo menej jagavé, namiesto „hrdze" si vyberte obkladačky s efektom začadenia alebo zaúdenia. Kým hrdza vyvoláva dojem upadnutia, tmavé kovy pripomínajú „historickosť".

Hitom obkladania sú šesťuholníky. Pozrite sa, ako vyzerajú na podlahe alebo stene

Geometrické vzory
Ani geometrické vzory nie sú vo svete obkladania úplnou novinkou. Čo je nové, je tvorivý spôsob, ako sa tradičné tvary kombinujú. Napríklad tým, že „klasické" štvorcové obkladačky sa ukladajú nielen na podlahe, ale aj na stenách diagonálne. Alebo kombináciou veľkoplošných štvorcov s malými alebo s obdĺžnikmi. Jednoducho, niekedy stačí nakúpiť obyčajné (a možno aj lacnejšie) dlaždice a uložiť ich neotrelým spôsobom.

Obkladačky: Trendy, ktoré si všímajte v roku 2017


Kontrastné špárovanie

Aj tie najobyčajnejšie, najnudnejšie obkladačky ožijú, ak ich skombinujete so zaujímavým špárovaním. Hlavne, ak sa bude farebne dopĺňať s ďalšími detailami v kúpeľni. A nemusí to byť len čosi finančne náročné, ako farebná sanita. Pri voľbe farby je však vhodné urobiť si najprv jasno v tom, ktoré farby vám robia dobre na duši. Napokon, obkladačky najčastejšie kladieme do kúpeľní alebo kuchýň, čiže okolo zariadenia, ktoré používate denne a často nemeníte.

Inšpirujte sa: Mramor v kúpeľni má mnoho podôb

Patchworkové motívy
Kombináciu rôznorodých obkladačiek v štýle patrchwork asi nevidíte po prvýkrát, čo je v tomto štýle nové, je ponuka moderných geometrických vzorov. Už teda nevyberáte len z retro štýlu typu orient, ale aj obkladačky s modernými vzormi, niektoré dokonca s hypnotizujúcimi 3D efektmi.

Obkladačky: Trendy, ktoré si všímajte v roku 2017


Šesťuholníkové skladačky

Netradičné tvary dlaždíc sa občas objavia, no väčšinou nezaujmú najsilnejší prúd zákazníkov. Neraz sa totiž viažu k nejakému špecifickému typu interiérov (napríklad historických palácových, orientálnych a podobne). Zdá sa však, že šesťuholníky budú výnimkou. Ich náročnosť na výrobu nie je taká vysoká ako v prípade iných zložitejších tvarov, a tým pádom ani ich cena nie je taká horibilná.

Zdroj: nonka
2.1. 2017 6:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44