31.8. 2018 15:00

Novinky v kúpeľni: Nalaďte sa na aktuálne trendy

31.8. 2018 15:00

Novinky v kúpeľni: Nalaďte sa na aktuálne trendy

Vo svete kúpeľní sa stále niečo deje. Poďte s nami nazrieť na zmeny, ktoré sú aktuálne považované za moderné. Nie je hneď dôvod prestavovať celú plochu, niektoré drobnosti si viete doplniť aj do jestvujúcej schémy zariadenia. Ale veľmi štýlovo zdvihnú úroveň priestoru okolo vane a umývadla.

Novinky v kúpeľni: Nalaďte sa na aktuálne trendy

Vintage charakter
Zaujímavým prvkom môže byť výmena tradičného stolíka pod umývadlo napríklad za netradičné dizajnové riešenie. Také môže ponúknuť napríklad stolík pod klasický starý šijací stroj. Vďaka svojej konštrukcii je dosť pevný, aby udržal umývadlo a poslúži napríklad aj na odkladanie uterákov. Starodávny Singer v súčasnosti zažíva zlatý návrat a je to značka číslo jedna v moderných domovoch. Pritom tieto doplnky si nikdy nerobili nárok na estetické, skôr funkčné zariadenie domácnosti, ale doba sa mení. A s ňou aj móda. Aj tá kúpeľňová.

Pozrite si: 5 nápadov, ako si skrášliť steny v kúpeľni

Pekné dlažby
Ak uvažujete o výmene dlažby, tak jednofarebné plochy skúste vymeniť za pekné, živé, svieže tvary. Vstúpiť do miestnosti, kde je zábava už od podlahy vyvoláva príjemné pocity. Obzvlášť v kúpeľni, kde nie je príliš veľa priestoru na iba estetické doplnky. Takže aj podlaha napríklad s vlnkami mora sa tu môže stať veľmi zábavná a oku lichotiaca.

Novinky v kúpeľni: Nalaďte sa na aktuálne trendy


Kúpeľ pre všetky zmysly

Do kúpeľne si chodíme umývať telo a je ešte krajšie, ak si tu umyjeme a nabijeme aj naše zmysly. Spravte si kúpeľňu takou, aby ste si ju vychutnali zrakom, hmatom, vôňou aj pohľadom. Na to poslúžia prírodné materiály príjemné na pokožku, vizuálne zaujímavé tvary, prírodná aróma a svetlý interiér. To sú základné ingrediencie v recepte peknej kúpeľne, ktorá vás poteší z každej strany.

Inšpirujte sa: Šikovné tipy, ako navodiť luxus v kúpeľni - aj z mála!

Nebojte sa obrazov
Aj v kúpeľni nemusia byť steny iba prázdne, alebo plné drogérie. Skúste investovať trochu času aj do otázky, kam si zavesiť v tomto priestore obrazy. Aké? Jednoduchšie a žiadne originály, ale aj pekný obrázok poteší, nemusí byť drahý. Priestor je napríklad okolo dverí, aby pekne vynikli aj v odraze zrkadla, alebo nad uterákmi, kde na nich spočiniete pohľadom vždy, keď si pôjdete utrieť ruky.

Novinky v kúpeľni: Nalaďte sa na aktuálne trendy


Výhľad

Nie každý má tú možnosť, ale ak je len trochu možné, aby ste si z vane dopriali výhľad von z miestnosti, nikdy ním neopovrhujte. Zaistí vám úsmev, ale aj sprchu pri východe slnka, či romantiku pri západe. Potom už voľte len biele alebo moderné šedé obklady, pri ktorých tento najkrajší prvok najmarkantnejšie vynikne.

Inšpirujte sa trendovými kúpeľňami v galérii pod článkom.

Zdroj: marcos
31.8. 2018 15:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44