8.6. 2019 0:00

Novinka v zariaďovaní: Počuli ste o „lagom“ štýle?

8.6. 2019 0:00

Novinka v zariaďovaní: Počuli ste o „lagom“ štýle?

Očarenie škandinávskym štýlom zariadenia interiéru stále trvá. Švédsky výraz môžeme voľne preložiť - ani veľa ani málo, jednoducho, tak akurát.

Novinka v zariaďovaní: Počuli ste o „lagom“ štýle?


Po obrovskom záujme o dánske hygge sa v tomto roku pozornosť dizajnérov zamerala na ďalší severský štýl - lagom.

Menej je viac
Lagom charakterizuje skromnosť, jednoduchosť, účelnosť a ekologickosť zariadenia. V jednoduchosti je krása, preto v ňom hrajú prím prírodné materiály a farby, absentujú zbytočné dekorácie, ktoré sú len lapačmi prachu.


Základom interiéru sú najmä neutrálne farby, ktoré môžete doplnkovo oživiť výraznejšími. S týmto „vybavením" bude interiér pôsobiť svetlejší a získa univerzálnu krásu a nadčasovosť.

Prečítajte si: 9 najčastejších chýb, ktoré (možno) robíte v spálni

Dôležitá je rovnováha
Pri zariaďovaní je dôležité dosiahnuť rovnováhu a spojenie s prírodou. Veľké plochy ako steny, podlahy a nábytok majú nenápadnejší vzhľad, osvedčili sa farby sivá, biela a drevené dekory. Na prvom mieste stoja prírodné materiály - drevo, kameň a prútie.


V rozumnej miere však môžete použiť i laminát a plast, ale na prvý pohľad nesmie byť zjavný jeho pôvod. Z miestnosti musíte cítiť vyžarovať pokoj a harmóniu.
Nábytok preto má mať jednoduché línie a nesmie ho byť veľa. Viac ako na dizajn sa zamerajte na účelnosť a funkčnosť.

Novinka v zariaďovaní: Počuli ste o „lagom“ štýle?


Páči sa vám takáto obývačka? Pozrite si CELÝ BYT!


Recyklovať, recyklovať

Švédske lagom oslavuje recykláciu. Veciam dáva druhú šancu, pretvára ich na nové s minimálnou úpravou. Náter nemusí byť bezchybný, jemná patina používania pôsobí domácky a zabývane. Praktický nábytok môžete vytvoriť i zo starých paliet a prepraviek.


Pokojne kombinujte nový a starý nábytok, no neplatí to pre rustikálne starožitnosti. Prednosť majú jednoduché tvary a matná úprava, ktorá je prirodzenejšia než vysoký lesk.

Inšpirujte sa: Viete, ako si zariadiť šťastnú kuchyňu? Máme pár tipov!

Málo dekorácií
V lagom interiéri nemá miesto nič, čo neslúži svojmu účelu. Nábytok rozmiestnite tak, aby umožňoval funkčne využívať miestnosť a aby ste do neho nenarážali. Pozornosť venujte i ostatnému zariadeniu a doplnkom- všetko má mať svoje miesto a zmysel. Upratovanie vám zaručene nebude trvať dlho.


Dekorácie sú iba zbytočné lapače prachu, neznamená to však, že ich máte úplne ignorovať. Miestnosť skrášli izbová rastlina, bytový textil, výrazná tapeta s prírodným alebo geometrickým vzorom a nesmú chýbať rodinné fotografie.

Novinka v zariaďovaní: Počuli ste o „lagom“ štýle?


Dôležité je pohodlie

Lagom bojuje proti konzumnosti, ale nesmeruje k sparťanskému štýlu života. Ide o životnú filozofiu, ktorá učí vychutnať si život aj s málom. Preto sa neostýchajte zútulniť si domov prikrývkami, vankúšmi a sviečkami.


Poskytnú vám pocit pohodlia a relaxu vo funkčne a jednoducho zariadenom interiéri. Opäť sa zamerajte na prírodné materiály - bavlnu, ľan, vlnu.

Nazrite aj do galérie pod článkom a inšpirujte sa akurátnym LAGOM štýlom!

Zdroj: radomír
8.6. 2019 0:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44