20.12. 2013 4:00

Nová tvár pre nábytok (new face)

20.12. 2013 4:00

Nová tvár pre nábytok (new face)

Zariaďujete si interiér, ale „obyčajný" drevený dekor nie je nič pre vás? Chcete niečo nevšedné, čo by viac vystihovalo vašu individualitu. Našťastie, moderný nábytok sa dnes vôbec netvári strnulo a seriózne. Nové technológie mu prepožičali novú dekoratívnu tvár - new face.
Nová tvár pre nábytok (new face)
 

Flatbed
Za týmto anglickým názvom sa skrýva nová technológia digitálnej potlače, ktorá umožňuje realizovať tlač priamo na nábytkový materiál. Veľkoplošná tlačiareň dokáže tlačiť na rôzne druhy materiálov: plasty, vinyl, lepenku, sklo, drevo, kov a textil. Jedinou podmienkou je, aby bol materiál nepoškodený, rovný a hladký. Cez tlačiareň môže „prejsť" materiál s dĺžkou 8m, šírkou 250 cm a maximálnou hrúbkou 6 cm. Vybraný motív sa tlačí UV farbami, ktoré sa následne vytvrdia UV svetlom. Výsledok sa vyznačuje fotorealistickou kvalitou. UV tlač je svetlostála, odolná proti poškriabaniu, farby sú žiarivé, sýte. Pre krajší efekt a lesk sa odporúča dvierka potiahnuť laminátom.Nábytok ako umelecké dielo
Bez dostatočného množstva úložných priestorov sa v domácnosti nezaobídeme, preto sú také obľúbené vstavané skrine a rôzne komody. Bez skriniek si neporadíme ani v kuchyni. Nábytkové dvierka však často vytvárajú veľkú jednoliatu plochu. Vďaka digitálnej potlači sa môžu na vašej kuchynskej linke, dverách, nábytku, paraváne alebo na podlahe vynímať pestré motívy.

Nová tvár pre nábytok (new face)
 

Dvierka s autoportrétom
Vybrať si môžete z katalógovej ponuky z kategórií florálne, abstraktné, geometrické, detské, tapetové. Ak vás ponuka neoslovila alebo si chcete na nábytku zvečniť kresby svojich detí či rodinný portrét, môžete si objednať potlač na zákazku podľa vlastného návrhu. Stačí, ak firme dodáte fotografiu alebo grafický súbor v požadovanej kvalite. Potlačený nábytok nevyžaduje špeciálnu starostlivosť, treba sa však vyhýbať agresívnym čistiacim prostriedkom.

Zo starého nové?
Ak uvažujete o tom, že si necháte týmto spôsobom „repasovať" svoj existujúci nábytok, musíme vás sklamať. Výrobca garantuje kvalitu potlače len na novom, neošetrovanom a nepoškodenom materiále. V opačnom prípade výsledok nenaplní vaše očakávania. Máte však možnosť vynoviť kuchynskú linku výmenou starých dvierok za dvierka s potlačou alebo použiť samolepiace fólie so zaujímavým motívom.

Zdroj: radomír
20.12. 2013 4:00
Diskusia ()
Zdieľať článok