21.2. 2021 12:00

Nezabúdajte na čistenie televízora! Ako to robiť správne?

21.2. 12:00

Nezabúdajte na čistenie televízora! Ako to robiť správne?

Foto: Getty Images

Upratujeme, čistíme a udržiavame okolo seba poriadok nielen kvôli hrozbe koronavírusu. Každodenná snaha o krajší domov podporuje celkové zdravie, pohodlie a tiež dobrý pocit z vlastného bývania. Nezabúdate však na jednu každodenne používanú vec?

Televízor má doma väčšina domácností a hoci na to niekedy zabúdame, aj ten treba čistiť. Určite sa vám už stalo, že ste pri sledovaní filmu alebo seriálu videli odtlačky prstov na obrazovke či prach usadený na jeho ráme. Televízor ako súčasť nášho zariadenia treba udržiavať, aby nebol lapačom nečistôt a aby ste predĺžili jeho životnosť. S ohľadom na investované peniaze ho však čistite správne!

Ploché televízory

Moderne vybavené domácnosti už dávnejšie vymenili "tučné" televízory za tie ploché. Týmto spôsobom zmenili nielen efekt obývačky, ale aj spôsob, akým samotný kus zariadenia čistiť. Odborníci varujú pre mokrým umývaním, nakoľko sa môže časom poškodiť povrchová úprava obrazovky. Navyše mnohé plazmy majú na obrazovke antireflexný povlak a o ten by ste prísť nechceli. Vhodné je suché čistenie, a to jemným a šetrným spôsobom. Ak treba, možno použiť vlhčené produkty, no musia byť určené na danú elektroniku. Žiadne klasické čističe či namočenú handru by ste na plochý televízor prikladať nemali. Ideálna je jemná handrička z mikrovlákna, ktorá nehrozí poškriabaním a dokáže efektívne zbaviť nečistôt a prachu spredu aj zozadu. Na obrazovku netlačte, skúste sa vyhnúť priamemu dotyku s prstami a nič na televízor nestriekajte. Zabránite tak riziku, že sa dostane dnu tekutina a spôsobí poškodenie.

autor:  Gabi
21.2. 2021 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44