21.3. 2020 21:00

Nevyhadzujte starú a hrdzavú vaňu: Aha, ako z nej vyrobíte nábytok

21.3. 21:00

Nevyhadzujte starú a hrdzavú vaňu: Aha, ako z nej vyrobíte nábytok

Prečo by ste všetko nepotrebné mali vyhadzovať? Dnes vám ukážeme vydarenú recykláciu starej vane. Nebudete veriť vlastným očiam!

Plánujete rekonštrukciu kúpeľne? Chápeme, že sa neviete dočkať nových obkladov a zariadenia. Ale čo urobíte so starou vaňou? Len tak ju zahodíte? Odporúčame vám, aby ste si to rozmysleli, veď inšpirácií na jej obnovu je hneď niekoľko. Starú plechovú vaňu môžete premeniť na funkčný kúsok, ktorý využijete v interiéri alebo v záhrade.

Pohodlná sedačka

Vaňa je ideálny polotovar na zhotovenie pohodlnej sedačky. Stačí z nej kus odrezať a vyplniť ju mäkkým čalúnením. Chcete radšej kreslo? Môžete mať hneď dva, keď rozrežete vaňu na dve polovice. Samozrejme, pre väčšiu stabilitu k sedačke a ku kreslám ešte pripevnite nožičky.

Nevyhadzujte starú a hrdzavú vaňu: Aha, ako z nej vyrobíte nábytok

Hlboká skriňa

Tvar vane zvádza k ďalšej premene - na hlbokú skriňu. Na túto transformáciu však potrebujete viac materiálu a času. Okolo vane musíte vytvoriť „obal", aby výsledok čo najviac pripomínal skriňu. A potom sa vyhrajte s jej vnútrom - pridajte tyč na vešanie alebo niekoľko políc. A môžete pridať aj dvierka.

Konferenčný stolík

Recyklovaná vaňa nájde uplatnenie tiež v obývacej izbe, a to v podobe konferenčného stolíka, navyše, dokonale multifunkčného. Jej vnútro poslúži ako veľkorysý úložný priestor, kde bez problémov napcháte deky, vankúše aj časopisy. Vaňu prekryte primerane veľkou doskou a stolík je hotový. Prípadne, použite sklo a môžete ju využívať ako vitrínu. Časť „vaňo-stolíka" môžete predeliť a pestovať v ňom izbové rastliny.

Zdroj: radomír
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
21.3. 2020 21:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44