14.5. 2020 18:00

Neviete sa rozhodnúť medzi vaňou a sprchovým kútom? Poradíme vám!

14.5. 18:00

Neviete sa rozhodnúť medzi vaňou a sprchovým kútom? Poradíme vám!

Foto: archív

Dávate prednosť tečúcej sprche alebo si radšej vychutnávate dlhý relax vo vani? Rozhodnúť sa nie je jednoduché, zistite si preto všetky pre a proti.

Pred rozhodnutím, či budete mať v kúpeľni vaňu alebo sprchu, si najskôr zistite, aké rozdiely sú medzi jednotlivými typmi kúpeľňového vybavenia a ako postupovať pri ich nákupe. V prvom rade je dôležité zamyslieť sa, koľko ľudí bude kúpeľňu používať a či sú medzi nimi deti alebo starší ľudia. Na potreby všetkých treba brať ohľad.

Výhody sprchového kúta

Sprchové kúty sú praktické nielen preto, že ich obstaranie je pomerne dostupné, ale aj preto, že zaberú o polovicu menej miesta ako vaňa. Sú teda vhodné do menších kúpeľní, kde bojujete s každučkým centimetrom miesta. Navyše sprchové kúty pôsobia elegantne a kúpeľni dodajú luxusný ráz.

Veľký sprchový kút je veľmi praktický.
Veľký sprchový kút je veľmi praktický.
Zdroj: archív

S rámom alebo bez?

Ak uprednostňujete  moderný dizajn, vyberte si bezrámovú konštrukciu zloženú iba z bezpečnostných skiel a pántov alebo profilov, ktorými sú sklá prichytené k stene. Zaujímavou alternatívou sú polrámové konštrukcie bez zvislých vnútorných profilov. Vďaka posuvným dverám šetria miesto v kúpeľni. Obľúbené sú aj sprchové kúty s rámami, v ktorých sú sklá zasadené do obvodovej konštrukcie, čo zvyšuje ich odolnosť.

Výber dverí

Ak chcete ušetriť čo najviac miesta, vyberte si posuvné dvere. V prípade, že potrebujete široký vchod do sprchy, zvoľte si zalamovacie posuvné dvere. Existujú aj otočné, tz. pivotové dvere, ktoré sa z veľkej časti otvárajú do priestoru a pántové, ktoré sa otvárajú do priestoru celé, prípadne pri otočných profiloch dovnútra aj von.

Elegantný rám so širším vchodom do sprchovacieho kúta.
Elegantný rám so širším vchodom do sprchovacieho kúta.
Zdroj: archív

Tvar a veľkosť

Veľkosť sprchového kúta vyberajte s ohľadom na dispozíciu kúpeľne. Vybrať si môžete štvorcový, obdĺžnikový alebo štvrťkruhový sprchový kút vo veľkosti od 75x75 cm až po 90x120 cm. Ak bojujete s miestom, zamerajte sa na kúty s posuvnými dverami.

autor:  Daniela
14.5. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44