2.10. 2021 9:00

Netradičné bývanie pri Trenčíne: Pozrite sa, ako sa žije NA RANČI

2.10. 2021 9:00

Netradičné bývanie pri Trenčíne: Pozrite sa, ako sa žije NA RANČI

Foto: Robo Hubač

Peter Dobeš, majiteľ westernového mestečka pri Trenčíne, kde má každý člen rodiny svoje bývanie, si splnil sen. Patrí totiž k ľuďom, pre ktorých je Divoký západ od detstva životným štýlom.

Rodinný ranč sa nachádza v očarujúcej prírode pár kilometrov od Trenčína. Hneď ako sme prešli cez vstupnú bránu a mostík do areálu, pri pohľade na prostredie, v ktorom sa ranč nachádza, nás uchvátila úžasná atmosféra. Po chodníčku sme najskôr prešli okolo jazierka plnom rýb a popri ihrisku, na ktorom sa vláčik, kolotoč či hojdačky hýbali iba pomocou vlastných síl. Dostali sme sa k drevenej stodole, ktorá sa využíva na väčšie oslavy.

Ako z filmu

O niekoľko metrov ďalej sme zbadali ešte zaujímavejšie budovy, inšpirované architektúrou Divokého západu, ktoré spolu vytvárajú westernové mestečko na nerozoznanie od tých, ktoré obdivujeme v starých filmoch. Aby pôsobili vierohodne, majiteľ dal stavby z porofixu obložiť drevom s rôznymi štruktúrami, zábradlia na terasách vytvoril z kolies, dnu sa vchádza, ako inak, cez lietajúce dvere a na fasáde nechýbajú ani tabuľky s nápismi, vývesné štíty, staničné hodiny a vlajky.

autor:  Daniela Mýtna
2.10. 2021 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok