30.3. 2019 15:00

Neskutočné premeny malých spální

30.3. 2019 15:00

Neskutočné premeny malých spální

Aj vy máte malú spálňu, v ktorej sa ledva otočíte okolo postele? Pozrite sa ako si ju môžete zmeniť.

Neskutočné premeny malých spální

Neskutočné premeny malých spální

 

Väčšina spální v panelákoch majú minimálne rozmery, takže sa zdá, že sa do nich nič iné okrem postele nevmestí. Presvedčte sa, že s dobrými nápadmi môže byť nielen pekne zariadená, ale nájde sa v nej aj kopec úložného miesta, toaletný stolík, police na knihy i televízor.

Prečítajte si aj: Malá spálňa: Neprebúrajte sa k susedom

Farebná zmena

V prvom prípade dizajnérka dopriala nudnej spálni farby. Svietivo zelenou dala namaľovať steny, posteľ doplnila vankúšmi, dekoráciami a kvetmi. Všimnite si, že miesta, kde sú osadené sklenené police a televízor je zelená farba vynechaná, steny tam ostali biele.

Kvalitné materiály

Dojem luxusu vytvárajú závesy, kvalitný prehoz cez posteľ, príjemné osvetlenie a obliečky na perinách a vankúšoch, ktoré sú zladené s posteľnou plachtou.

Prečítajte si aj: Spálňa: Čo všetko je okolo postele 

Polohovateľná posteľ

Majitelia si dopriali luxus aj v podobe polohovateľnej postele. Navyše na stene je pripevnený televízor, takže si aj pred spaním môžu pozrieť svoju obľúbenú reláciu.

Neskutočné premeny malých spální

 

Niečo navyše

Do spálne sa vmestil aj maličký kozmetický stolček, ktorý sa dá otvoriť a do vnútra si môže majiteľka uložiť všetky svoje kozmetické potreby. Zrkadlo je namontované priamo na stenu, prijateľným riešením by bol aj stolík, ktorý má zrkadlo zabudované v sebe.

Prečítajte si aj: Šťastnejšia spálňa môže byť aj tá vaša 

Optický trik

V druhej spálni dizajnérka stavila na bielu, ktorá priestor zväčšuje. Veľmi príjemné je čelo postele pripevnené na stenu okolo ktorého sú police na knihy či dekorácie. Vo vrchnej polici je zabudované aj osvetlenie.

Úložný priestor

Veľmi praktický je úložný priestor, ktorý majiteľka nájde nielen vo vnútri postele, ale aj v na mieru vyrobenej skriňovej zostave. V špeciálnej časti nájde svoje miesto aj rebrík či žehliaca doska, ktoré sú oddelené priehradkami.

Zmena nezaškodí

Dobrý dojem vytvárajú v miestnosti aj obliečky. Výber padol v jednom prípade na motív džungle, v druhom na pásy rôznych odtieňov tyrkysovej farby. Majiteľka si ich môže meniť podľa nálady.

Všetko poruke

V úrovni postele sa samozrejme nachádzajú aj stolíky so zásuvkami, do ktorých si majiteľka môže odložiť drobnosti. Nočné lampy sú umiestnené na policiach vyššie, nielen preto, aby nezavadzali na príručnom stolíku, ale z toho miesta je aj lepšie osvetlenie pre človeka, ktorý si v posteli číta.

Prečítajte si aj: Kráľovská spálňa: Aj v obyčajnom príbytku 

Neuveriteľná premena

Obe maličké spálne sú dôkazom, že často stačí dobrý nápad, použitie zopár optických trikov a aj z obyčajnej miestnosti sa dá vytvoriť dizajnový priestor, ktorý očarí. Treba si však dopredu všetko dobre premyslieť.

Inšpirujte sa aj v našej galérii

Pripravila: Daniela Mýtna, Foto: Oliver Balog 

30.3. 2019 15:00
Diskusia ()
Zdieľať článok