10.10. 2019 21:37

Neprerábajte všetko škaredé, postačia vám tieto super dizajnové triky!

10.10. 2019 21:37

Neprerábajte všetko škaredé, postačia vám tieto super dizajnové triky!

Foto: pinterest.com

Netreba ani investovať milióny, ani prerábať. Skúste tieto triky!

Veríme, že narábať so štetcom, prípadne s valčekom viete a nádherne ste si vymaľovali steny svojho domova. Ale máme pre vás super tip - rovnakú pozornosť môžete venovať aj starým schodom. Ak máte pocit, že v moderne zariadenom interiéri sú akési nevýrazné, pokojne siahnite po farbe a dajte im svieži vzhľad.

Prečítajte si aj: Jesenná výzdoba bytu za pár centov? Pozrite sa, ako sa to dá!​

Z bodu A do bodu B

Áno, na tento účel v prvom rade schody slúžia. No bola by škoda, keby ste nevyužili dekoratívny potenciál, ktorý ponúkajú. Schodisko je v dome totiž často prvé, na čo vám po príchode padne zrak. A práve tu sa môže naplno prejaviť vaša originalita a kreativita. Navyše, farebný náter je skvelý spôsob, ako veci nielen oživiť, ale aj zamaskovať menšie nedostatky.

Neprerábajte všetko škaredé, postačia vám tieto super dizajnové triky!

Možno stačí len čerstvý náter...

Ak ste za klasiku, nemusíte hneď experimentovať s výraznými farbami a vzormi. Možno stačí starému schodisku len nový náter, ktorý ho rozjasní. Na tento účel je ideálna biela, ktorá dokáže optické zázraky. Na bielo vymaľované schody priestor rozjasnia. V prípade, že sa nechcete vzdať dreveného dekoru, skombinujte bielu na zábradlí s tmavým moridlom na stupniciach.

Prečítajte si aj: Zabudnite na drahé kvetinárstva: TAKTO si vyrobíte vlastné nádherné jesenné kytice​

Ombré

Tieňovanú farebnú úpravu nemusíte mať len vo vlasoch. Ombré trend okrem účesov prenikol aj do interiéru. Keď ste sa neodvážili vyskúšať ho na stenách, trúfnite si na schody. Vyberte si svoj obľúbený odtieň a namaľujte každý stupeň postupne od najsvetlejšej až po najtmavšiu. Iste, vyžaduje si to cit pre jemné rozdielnosti v odtieňoch, ale výsledok je skvelý.

Prečítajte si aj: Jeseň sa bez TEJTO veci nedá zvládnuť, hovoria Dáni, ktorí sú najšťastnejší na svete​

Súkromná dúha

V prírode neexistuje krajší úkaz ako dúha, tak prečo si nepreniesť kúsok z nej domov? Vymaľovať dúhové schodisko vôbec nie je ťažké. Určite vás pohľad na súkromnú dúhu dokáže po náročnom dni nabiť pozitívnou energiou.

Neprerábajte všetko škaredé, postačia vám tieto super dizajnové triky!

Čierna a biela

Jednoduchá kombinácia dvoch farieb - čiernej a bielej - pristane väčšine štýlov zariadenia. Farby môžete striedať a šikovnejší môžu pri maľovaní použiť šablóny na vytváranie vzorov. Odporúčame napríklad vzor chevron, ktorý pôsobí v kombinácii s neutrálnym drevom elegantne a nadčasovo. Pekný výsledok dosiahnete aj s inými geometrickými vzormi, napríklad štvorcami alebo trojuholníkmi.

Prečítajte si aj: Tekvica je v kuchyni super potravina, ale pozrite, aké dekorácie do bytu sa z nej dajú spraviť​

Použite tapetu

Ak vám už došli farby alebo túžite po vzore, ktorý si netrúfate sami vytvoriť, siahnite po tapetách. Samolepiace tapety sú istotou, že výsledok bude presne taký, ako chcete. Samozrejme, použiť ich môžete len na ich vnútornú časť schodov, aby ste ich nezošliapali. A opatrní buďte aj pri umývaní.

Pozrite si v GALÉRII, že schody nemusia byť len škaredá nuda. Zmenia celý priestor!

autor:  Radomír
10.10. 2019 21:37
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44