2.10. 2019 0:42

Nepotrebujete hájovňu, aby ste mali krásnu spálňu: Využite 5 našich tipov

2.10. 0:42

Nepotrebujete hájovňu, aby ste mali krásnu spálňu: Využite 5 našich tipov

Foto: Martin Domok

Ani v prípade, že na zariadenie života máte len pár štvorcových metrov, spálňa nemusí utrpieť.

Spálňa je jedným z najdôležitejších priestorov bývania. Pravdou je, že v nej budete tráviť tretinu života bez ohľadu na to, koľko izbový byt máte. Ani v prípade, že na zariadenie života máte len pár štvorcových metrov, spálňa nemusí utrpieť.

Ostatní práve čítajú: Pre TOTO bývanie by vraždil celý svet, je to najväčšia novinka​

Využite vyššie stropy

Toto je skôr príbeh o bytoch, pretože domy si postavíte s dostatočnou rozlohou, aby ste nemuseli riešiť, akú posteľ kúpite a či sa na ňu vmestíte aspoň dvaja. Ak máte však malý byt, zvážte, či je aspoň dosť vysoký, pretože mnoho malých bytov ma vysoké stropy.

Nepotrebujete hájovňu, aby ste mali krásnu spálňu: Využite 5 našich tipov

A to znamená, že si môžete spraviť posteľ „na poschodí". Stačí si pomocou pár majstrov vybudovať v priestore malý loft. Nie je problém spraviť v byte s vysokým stropom priestor, ktorý bude spálňou, vystúpite do neho schodíkmi a pod posteľou môžete mať napríklad plnohodnotný pracovný priestor.

Ostatní práve čítajú: Šetriť peniaze je možné, aj keď chcete doma niečo vynoviť: Naučte sa s nami ako​

Stavte na minimalizmus

Ak na chvíľu zabudnete, že spálňa je v podstate izba ako každá iná, akurát má dominantu posteľ, tak sa samostatného priestoru spálne môžete vzdať výmenou za posteľ, ktorá bude napríklad umiestnená v rohu obývačky, ale počas dňa bude pôsobiť ako oddychová zóna. Netreba k tomu veľa. Často stačí iba ráno vstať a upraviť posteľ tým, že uložíte periny a prekryjete ju prehozom. Dva v jednom a aj vlk ostane sýty, aj ovca celá.

Ostatní práve čítajú: Chystáte sa stavať dom? Je jedna položka, na ktorej môžete poriadne ušetriť, tak to urobte!​

Vytvorte si čiastkovú stenu

Je to ideálne v prípade, ak máte spojený priestor obývačky a kuchyne a jednu izbu potrebujete ako detskú a nie ako spálňu. V takom prípade môžete spálňu vyriešiť aj vybudovaním krátkej deliacej steny alebo paravánom, ktorý oddelí posteľ od halového riešenia obývačky a kuchyne.

Nepotrebujete hájovňu, aby ste mali krásnu spálňu: Využite 5 našich tipov

Je to efektné a praktické. Jedinou nevýhodou je, ak chce niekto pozerať televíziu či večerať a druhý túži už spať. No ak zvolíte správny manažment, tak bude všetko klapať ako hodinky a nebudete mať pocit, že sa v spálni tlačíte.

Ostatní práve čítajú: Je váš dom chorý? Pozor na to, syndróm chorého bývania zaplavuje celý svet!​

Posteľ na schovávačku

Toto je veľmi obľúbené riešenie. Sú samostatné systémy, ktoré vám umožnia posteľ zdvihnúť k stene a premení sa tak na skriňu. Vďaka tomu získate počas dňa mnoho priestoru na podlahe na hry detí alebo na domácu pracovňu, ak ju potrebujete.

Ostatní práve čítajú: O TÚTO sumu si priplatíte za dom, ktorý chcete postaviť na kopci: To je teda drahá romantika​

Zaujímavým nápadom je aj zasúvanie postele pod stôl. Takto môžete rovnako usporiť miesto a takýto výmysel sa hodí najmä tam, kde potrebujete viac pracovnú dosku ako skriňové riešenie.

Nepotrebujete hájovňu, aby ste mali krásnu spálňu: Využite 5 našich tipov

Použite sklo

Namiesto pevných dverí na spálni môžete použiť sklenené s možnosťou zatiahnuť na nich roletku, ak si budete želať tmu. Aj takáto maličkosť zabezpečí, že nebudete pociťovať stiesnený priestor, ale plný sviežosti aj svetla.

Pozrite sa do našej GALÉRIE, ihneď pochopíte, že spálňu je možné zariadiť naozaj kreatívne a vkusne.

autor:  Marcos
2.10. 2019 0:42
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44